Aby zmaksymalizować możliwości personalizacji, marka nawiązała ścisłą współpracę z zespołem twórców Androida oraz tworzy integrację z aplikacjami i usługami Google. Zamiast powielać niektóre funkcje systemu Android, Motorola tworzy na jego podstawie niepowtarzalne funkcje. To właśnie dzięki nim ze smartfonów korzysta się jeszcze przyjemniej. Użytkownicy mogą zoptymalizować działanie oprogramowania Motoroli w systemie Android następującymi 5 sposobami.
1. Łatwa zmiana platformy
Google upraszcza przechodzenie z urządzeń z systemem iOS na urządzenia z Androidem. Po utworzeniu kopii zapasowej na Dysku Google, użytkownicy obu systemów mogą szybko przenosić dane do nowego urządzenia. Motorola i Google opracowały nowy sposób konfiguracji urządzenia i migracji danych do wprowadzonych niedawno na rynek modeli moto g¹⁰⁰, moto g⁵⁰, moto g³⁰ i moto g¹⁰.
Nowe funkcje działają szybciej i są łatwiejsze w użyciu, a użytkownicy smartfonów Motoroli mogą bezpośrednio przenosić dane ze starych urządzeń przy użyciu przewodu USB. Nowe rozwiązanie umożliwia przenoszenie zawartości z urządzeń z systemami Android i iOS. Obsługuje też znacznie szerszy zakres danych niż dotychczas, co oznacza, że klienci mogą zmieniać urządzenia szybko i pewnie, wiedząc, że zachowają cenną zawartość.
2. Personalizacja
Oprogramowanie Google i Motoroli umożliwia łatwą personalizację działania smartfona. Urządzenie z Androidem nabiera bardziej osobistego charakteru: od zmiany tapet i tworzenia widgetów, po dostosowywanie powiadomień. Oferując My UX, Motorola umożliwia synchronizowanie oprogramowania tak, by działało w sposób jeszcze bardziej intuicyjny i osobisty — dokładnie tak, jak chce tego użytkownik.
Na komfort obsługi urządzeń Motoroli składają się akcje gestów Moto. Wśród nich są takie jak włączanie latarki gestem potrząsania czy włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. Dotyczy to także wprowadzonego niedawno Centrum tapet interaktywnych, które umożliwia tworzenie własnych tapet na różne sposoby.
3. Asystent głosowy
Asystenta Google można poprosić samym głosem o pomoc w różnych sprawach, takich jak dzwonienie do znajomego czy otwieranie ulubionych aplikacji. W wybranych urządzeniach Motoroli jest specjalny przycisk umożliwiający aktywację Asystenta Google w dowolnej chwili.
4. Połączenia wideo
W tym roku wiele osób korzystało z aplikacji do połączeń wideo Google Duo, by rozmawiać twarzą w twarz, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Nowa platforma Ready For Motorola rozwija tę koncepcję jeszcze dalej — teraz można mieć wrażenie przebywania z rozmówcą w jednym pomieszczeniu.
Ready For umożliwia wybór głównego obiektywu o rozdzielczości 64 Mpix, dzięki któremu każda scena prezentuje się wyraźnie. Możecie też wybrać obiektyw ultraszerokokątny 16 Mpix, który umożliwia uchwycenie większej liczby osób i komfortowe prowadzenie grupowych połączeń wideo.
Aby zawsze pozostawać w centrum rozmowy, można włączyć pierwszą w branży zaawansowaną funkcję śledzenia obiektu dostępną w Ready For. Umożliwia ona śledzenie ruchów twarzy, aby utrzymać ostrość podczas połączeń i nagrywania wideo.
5. Zabezpieczenia
Narzędzia i ustawienia prywatności Androida zapewniają użytkownikom kontrolę nad danymi lokalizacji, uprawnieniami i innymi ustawieniami. Dzięki dodaniu czytników linii papilarnych i rozpoznawania twarzy w różnych urządzeniach Motoroli z Androidem użytkownicy mogą mieć pewność, że ich informacje są lepiej chronione.
Zabezpieczenia ThinkShield for Mobile w smartfonach Motoroli idą jednak o krok dalej. Bezpieczeństwo odgrywa główną rolę w naszych działaniach, a ThinkShield for Mobile oferuje użytkownikom zabezpieczenia, łatwość zarządzania, produktywność i obsługę klasy biznesowej.
Jak widać Motorola aktywnie inwestuje w swoje oprogramowanie i jego możliwości będą mogły mieć spory wpływ na wybór konsumentów. Mieliście kiedyś telefon od Motoroli?
Źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz