Do
góry
Samsung_Galaxy_A90_und_A91_bestaetigt

Samsung wykorzytsta najlepszą technologię z Note 10 w serii A

Według najnowszych doniesień Samsung planuje przenieść technologię super szybkiego ładowania 45W do serii A. Ta po raz pierwszy została zaprezentowana przy okazji premiery Galaxy Note 10.

Takie rewelacje podali redaktorzy serwisu GSMArena, którzy wypatrzyli najnowsze informacje na Węgierskiej podstronie Samsunga. Zostały tam podane pewne szczegóły według, których nowe smartfony z serii Galaxy A mają obsługiwać ładowanie o mocy aż 45W. Dokładnie ta sama technologia znalazła się w modelu Galaxy Note 10+. Jednak w tym wypadku różnica jest znaczna, ponieważ seria A kojarzona jest raczej z urządzeniami o przyzwoitej specyfikacji dostępnych w przystępnej cenie.

➡ Galaxy A50 
➡ Galaxy A70 
➡ Galaxy A80 

Pomijając jednak obsługę takiej technologii, nawet w przypadku modelu Galaxy Note 10+ jeżeli chcemy skorzystać z ładowania 45W najpierw musimy się w taką ładowarkę wyposażyć. A to niemały wydatek, bo na oficjalnej stronie Samsunga taka ładowarka kosztuje 50$, a polska cena wciąż nie jest znana.

Najbardziej prawdopodobnym modelem jaki zostanie wyposażony właśnie w takie ładowanie poza oczywiście Galaxy Note 10+ jest smartfon z serii, A, a dokładniej model A91.Będzie to jednocześnie pierwszy model dla Samsunga, który będzie wspierał te technologię i nie będzie flagowym modelem.

Model A91 według plotek jest następcą Galaxy A90, który wcześniej w  tym roku został zarejestrowany jako znak towarowy w Europie. Jednak wciąż nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących zarejestrowanego urządzenia, jednocześnie można dojść do wniosku, że A90 może stać się pod serią najbardziej zaawansowanych smartfonów ze średniej półki.

➡ Galaxy A50 
➡ Galaxy A70 
➡ Galaxy A80 

Ostatni przeciek, o którym możemy myśleć w miarę poważnie to ten dotyczący głównej kamery jaka ma się znaleźć w tym telefonie. Plotki mówią bowiem o matrycy o rozdzielczości aż 108 Mpix. W skład mają wchodzić jeszcze dwa obiektywy, pierwszy to 16 Mpix ultraszeroki obiektyw, natomiast drugi to 12 Mpix teleobiektyw. W zestawie ma pojawić się jeszcze sensor 3D ToF.

Warto tutaj wspomnieć, że wcześniej w sierpniu Samsung zaprezentował sensor o rozdzielczości 108 Mpix ISOCELL Bright HMX. Najciekawszy jest jednak fakt, że możliwości tego sensora poznamy już niedługo bo przy okazji premiery Xiaomi Mi Mix 4. Według szczegółów jakie padły podczas ujawnienia najnowszych szczegółów dotyczących sensora to właśnie bezramkowy smartfon od Xiaomi ma jako pierwszy mieć go na pokładzie. Według obietnic ten sensor ma być odpowiednikiem aparatów DSLR z najwyższej półki, przynajmniej pod względem rozdzielczości.

Wracając jednak do serii Galaxy A oraz modelu A91. Oczekiwana cena tego smartfona wyniesie co najmniej 500$ głównie za sprawą nowych technologii oraz zastosowanych komponentów.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!