Chłodzenie wodne już od kilku dobrych lat jest wykorzystywane w komputerach, głównie w tych najmocniejszych jednostkach dla graczy i profesjonalistów.
Marka T-FORCE twierdzi, że nie powinniśmy dbać jedynie o procesory, bowiem inne komponenty również potrzebują naszej regularnej opieki. W związku z tym zaprezentowali chłodzenie wodne dla dysków SSD!
Chłodzenie wodne – po co, dlaczego?
Jeśli sami z niego nie korzystacie, zapewnie na przełomie ostatnich co najmniej kilku lat spotkaliście się z chłodzeniem wodnym, które montowane jest przede wszystkim w najmocniejszych jednostkach desktopowych. Profesjonaliści stawiają na nie głównie wtedy, gdy zwykłe chłodzenie nie wystarcza na przykład procesorom.

Oprócz wysokiej skuteczności w chłodzeniu najwydajniejszych komponentów, chłodzenie wodne również bardzo dobrze się prezentuje, przez co niektórzy stawiają na ze względu na estetykę. Mimo wszystko, warto pamiętać, że takie rozwiązania są zazwyczaj droższe, niż zamontowanie zwykłego chłodzenia.
Dyski SSD również potrzebują chłodzenia!
Jak już wspominaliśmy, choć nadal bardzo wąska rzesza użytkowników desktopowych jednostek korzysta na co dzień z chłodzenia wodnego, to to rozwiązanie od dłuższego czasu nie jest już żadną innowacją czy zaskoczeniem.

W tym przypadku mowa jednak głównie o najbardziej wymagających procesorach, bowiem to właśnie one z reguły wymagają wymiany zwykłego chłodzenia, na rozwiązanie oparte na przepływie cieczy. Marka T-FORCE postanowiła wprowadzić jednak nieco innowacji, prezentując produkt o nazwie SIREN GD120S AIO Cooler.
SIREN GD120S to chłodzenie wodne, więc teoretycznie nie powinno wzbudzać większego zainteresowania – ot co, kolejny podobny produkt. W tym przypadku jest jednak nieco inaczej, bowiem jest ono przeznaczone do… dysków SSD!
Dlaczego T-FORCE SIREN GD120S?
SIREN GD120S jest przeznaczony dla dysków SSD PCle 2280, zapewniając im stabilną pracę poniżej temperatury 54°C, nawet przy dużym obciążeniu. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu „bloków wodnych z podwójnymi rurkami ze stopu aluminium w dwuwarstwowe podkładki termiczne”.
Korzystacie z chłodzenia wodnego w swoich desktopowych jednostkach? Co uważacie o tego typu rozwiązaniu do dysków SSD – używalibyście, czy przesada?
ŹRÓDŁO: informacja prasowa T-FORCE
Dodaj komentarz