Sharkoon – Designed in Germany
Firma Sharkoon pojawiła się na rynku w 2003 roku i od tamtej pory nieprzerwanie zajmuje się rozwojem produktów dla graczy. Jednym z głównych argumentów, dla których warto spojrzeć na produkty niemieckiego producenta, jest przede wszystkim stosunek wysokiej jakości do przystępnych cen. Od prawie 20 lat starają się, aby ich produkty były różnorodne i uniwersalne. Wszystko, by mogli trafić ze swoim asortymentem dosłownie do wszystkich.
Najpopularniejszymi produktami niemieckiego producenta są przede wszystkim słuchawki SGH2 oraz klawiatury z serii SKG3, które swoje premiery miały już kilka lat temu. W ciągu tego okresu zebrały setki tysięcy wyświetleń, głównie na YouTubowych recenzjach. Nie brakuje również setek rekomendacji na internetowych serwisach. Oprócz wymienionych wyżej produktów Sharkoon posiada myszki, sprzęt audio czy gamingowe fotele.
Warto również zwrócić uwagę na akcesoria, które mogą przydać się na biurku każdego gracza, w tym podkładki pod myszki w wielu dostępnych rozmiarach. Jakby tego było mało, niemiecka firma produkuje również obudowy – różnorodne pod względem wielkości, wyglądu i możliwości. Na ich stronie znajdziemy też między innymi zasilacze, a dla wielbicieli kolorów – wentylatory z RGB oraz „paski” ze światłami RGB, którymi możemy przyozdobić na przykład swoje stanowiska.
Na co zwrócić uwagę w TG4M RGB?
Specjaliści z Sharkoon przy projektowaniu nowego produktu zwrócili szczególną uwagę na kompaktowość obudowy. Chcieli, aby ich przyszli klienci nie musieli trudzić się nad umieszczeniem wszystkich komponentów. W związku z tym duża powierzchnia wewnątrz obudowy pozwala na umieszczenie w niej kart graficznych o długości do 37,5 cm. Po za tym chłodnic procesora o wysokości do 16 cm oraz zasilacza o długości do 26,5 cm.
W obudowie, której przypuszczalna cena wynosi 350 zł, nie zabrakło wielu alternatyw na instalację dysków do przechowywania danych. Wewnątrz znajdziecie miejsce na zamontowanie w jednym momencie dwóch dysków twardych 3,5” i aż do czterech dysków SSD. Montaż tych drugich został dodatkowo przemyślany, dlatego można zamontować je za pomocą śrub w tacy płyty głównej lub za pomocą klatki SSD na spodzie obudowy.
Dbałość o wygląd według Sharkoon
Choć w Internecie można znaleźć coraz więcej poradników o ergonomicznym ułożeniu kabli wewnątrz obudowy, nadal jest to dość często pomijany aspekt przy składaniu komputera. W TG4M nie zabrakło miejsca na przepusty kablowe, które zdecydowanie ułatwiają ułożenie kabli i przede wszystkim schowanie ich z widoku.
Wygląd jest oczywiście sprawą indywidualną, ale obudowa firmy Sharkoon idealnie wpasowuje się w proste, gamingowe klimaty. Z przodu obudowy możemy przyglądać się umieszczonym za szklaną gablotą 120 mm wentylatorom LED. Kompatybilność RGB opiera się na możliwości ręcznego wybierania jednego spośród 20 dostępnych trybów.
Obudowa jest już dostępna w sklepach w Polsce. Jeśli zależy nam na pojemnej, kolorowo świecącej skrzynce na komponenty, jak najbardziej powinniśmy wziąć pod uwagę produkt od Sharkoona. Kto wie, czy w najbliższym czasie nie zobaczymy jej na liście bestsellerów?
Źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz