Drogo, drożej i jeszcze drożej! Za Apple Vision Pro zapłacicie jeszcze więcej

Na Apple Vision Pro przyjdzie Wam jeszcze poczekać, jednak już teraz jego cena zwala z nóg. Najwięcej zapłacą osoby, które posiadają wadę wzroku, w związku z drogimi soczewkami korekcyjnymi od Zeiss.

Apple Vision Pro mają być w sprzedaży najszybciej od 2024 roku, a już teraz szokują ceną podstawową.

Szczególnie dużo zapłacą osoby z wadami wzroku za soczewki korekcyjne wykonane przez firmę Zeiss.

Cena za ostre widzenie w Apple Vision Pro jest porównywalna do gogli VR od innej firmy.

Apple wywołało niemałe zamieszanie związane z ich pierwszymi goglami AR/VR, czyli Apple Vision Pro. Jeden obóz jest zachwycony i wyda każde pieniądze, a drugi podważa słuszność proporcji ceny do możliwości.

Gigant miał więcej czasu ze względu na trudności konstrukcyjne przy produkcji. Podczas prezentacji chwalono się jakie są lekkie, jednak nie podano żadnych parametrów. Nie wspominając o “innowacjach”, na nieszczęście Apple, niektóre z nich aktualnie oferują już inne marki.

Tym do czego mają głównie służyć, wydają się wideorozmowy, prezentacje czy oglądanie filmów, co wynika z prezentacji. Jednak nie zaprezentowano możliwości urządzenia w segmencie VR.

Jednak jeśli marzycie o całym dniu spędzonym w goglach i używaniu technologii AR, to może czekać Was spory wydatek, bo aż 3 499 USD, czyli około 18 500 PLN. Ale to dopiero początek, bo nowy sprzęt od giganta z Cupertino może być jeszcze droższy, a przekonają się o tym… osoby z wadami wzroku.

Ze względu na brak miejsca na okulary, ta grupa odbiorców będzie musiała zainwestować w specjalne soczewki korekcyjne dedykowane do Apple Vision Pro. Za ich produkcję odpowiedzialna jest firma Zeiss.

Mark Gurman z portalu Bloomberg wstawił tweeta o cenach jakie będą musieli ponieść klienci. Soczewki mają kosztować od 300 do nawet 600 USD, czyli od 1 540 do 3 080 PLN. Od czego jest to zależne? Od współpracy z firmą Zeiss i jej charakteru, bo Apple może pokryć część kosztów. Pytanie brzmi czy tak się stanie, jednak jest to bardzo wątpliwe.

Firma najpewniej zakłada, że skoro będzie Was stać na kupno Apple Vision Pro, to wydatek na niezbędne dla Was soczewki nie powinien stanowić problemu. Trzeba niemniej pamiętać, że za taką kwotę możecie spokojnie zakupić sam zestaw VR od konkurencyjnej firmy, jak chociażby nadchodzącego Meta Questa 3 za 2 550 PLN lub Meta Quest 2 za 1 570 PLN.

To od Was zależy, czy tak bardzo uwielbiacie Apple i jego produkty, że chcecie pozostać im wiernymi? A może wolicie wydać mniej i tym samym faktycznie mieć możliwość grania tylko i aż na VR?

Źródła: Twitter, Apple

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!