Drogo, drożej i jeszcze drożej! Za Apple Vision Pro zapłacicie jeszcze więcej

Na Apple Vision Pro przyjdzie Wam jeszcze poczekać, jednak już teraz jego cena zwala z nóg. Najwięcej zapłacą osoby, które posiadają wadę wzroku, w związku z drogimi soczewkami korekcyjnymi od Zeiss.

Awatar Marta Urbaniak

Na Apple Vision Pro przyjdzie Wam jeszcze poczekać, jednak już teraz jego cena zwala z nóg. Najwięcej zapłacą osoby, które posiadają wadę wzroku, w związku z drogimi soczewkami korekcyjnymi od Zeiss.

Apple Vision Pro mają być w sprzedaży najszybciej od 2024 roku, a już teraz szokują ceną podstawową.

Szczególnie dużo zapłacą osoby z wadami wzroku za soczewki korekcyjne wykonane przez firmę Zeiss.

Cena za ostre widzenie w Apple Vision Pro jest porównywalna do gogli VR od innej firmy.

Apple wywołało niemałe zamieszanie związane z ich pierwszymi goglami AR/VR, czyli Apple Vision Pro. Jeden obóz jest zachwycony i wyda każde pieniądze, a drugi podważa słuszność proporcji ceny do możliwości.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple Reality Pro, czyli pierwsze gogle AR/VR z Cupertino

Dziś wszystkie oczy skierowane są na Apple i konferencję WWDC 2023, podczas której ujawniane są najnowsze innowacje firmy. Ta w ostatnich latach koncentrowała się na projekcie gogli AR/VR – Apple Reality Pro. Czym jest to urządzenie?

Czytaj artykuł

Gigant miał więcej czasu ze względu na trudności konstrukcyjne przy produkcji. Podczas prezentacji chwalono się jakie są lekkie, jednak nie podano żadnych parametrów. Nie wspominając o “innowacjach”, na nieszczęście Apple, niektóre z nich aktualnie oferują już inne marki.

Tym do czego mają głównie służyć, wydają się wideorozmowy, prezentacje czy oglądanie filmów, co wynika z prezentacji. Jednak nie zaprezentowano możliwości urządzenia w segmencie VR.

Jednak jeśli marzycie o całym dniu spędzonym w goglach i używaniu technologii AR, to może czekać Was spory wydatek, bo aż 3 499 USD, czyli około 18 500 PLN. Ale to dopiero początek, bo nowy sprzęt od giganta z Cupertino może być jeszcze droższy, a przekonają się o tym… osoby z wadami wzroku.

Ze względu na brak miejsca na okulary, ta grupa odbiorców będzie musiała zainwestować w specjalne soczewki korekcyjne dedykowane do Apple Vision Pro. Za ich produkcję odpowiedzialna jest firma Zeiss.

Mark Gurman z portalu Bloomberg wstawił tweeta o cenach jakie będą musieli ponieść klienci. Soczewki mają kosztować od 300 do nawet 600 USD, czyli od 1 540 do 3 080 PLN. Od czego jest to zależne? Od współpracy z firmą Zeiss i jej charakteru, bo Apple może pokryć część kosztów. Pytanie brzmi czy tak się stanie, jednak jest to bardzo wątpliwe.

Firma najpewniej zakłada, że skoro będzie Was stać na kupno Apple Vision Pro, to wydatek na niezbędne dla Was soczewki nie powinien stanowić problemu. Trzeba niemniej pamiętać, że za taką kwotę możecie spokojnie zakupić sam zestaw VR od konkurencyjnej firmy, jak chociażby nadchodzącego Meta Questa 3 za 2 550 PLN lub Meta Quest 2 za 1 570 PLN.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple Vision Pro wymyśla VR na nowo! Tylko, że nie…

Apple ma w tendencji rozwiązywanie problemów na swój własny sposób. Czasem robią rzeczy na około, a czasami po prostu kopiują rozwiązania od innych, zmieniając coś, jak przy spisywaniu zadań domowych. A jak to jest z Apple Vision Pro?

Czytaj artykuł

To od Was zależy, czy tak bardzo uwielbiacie Apple i jego produkty, że chcecie pozostać im wiernymi? A może wolicie wydać mniej i tym samym faktycznie mieć możliwość grania tylko i aż na VR?

Źródła: Twitter, Apple

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez