Garmin Venu Sq – smartwatch dla chcących być fit!

Garmin Venu Sq – smartwatch dla chcących być fit!

Pełnoprawny smartwatch, który zbada dogłębnie Wasze zdrowie, pomoże w treningu, z opcją płatności NFC? Poznajcie Garmin Venu Sq!

Wiele firm produkuje swoje modele według utartego przez siebie schematu. Apple, jako właściwie jedyny oferuje prostokątny zegarek typu wszystko w jednym. Z kolei modele oparte o Android Wear są w klasycznym okrągłym kształcie (wyjątkiem jest tutaj jedynie OPPO Watch). W tym wszystkim jest firma Garmin, która idzie własną ścieżką i oferuje kompleksowe rozwiązania, z naciskiem na osoby aktywne i ich potrzeby. 

Reklama
Garmin Venu Sq

Garmin już od wielu lat znany jest głównie w kręgach osób aktywnie uprawiających sport, nie tylko amatorsko ale i zawodowo. Zegarki tej firmy niejednokrotnie pomagały w przygotowaniach m.in. do niezwykle wymagającego triathlonu. Jednak mimo tego, są to urządzenia niezwykle wszechstronne, które przy ogromnym nastawieniu na funkcje sportowe mogą się przydać na co dzień. Wszystko dzięki takim funkcjom jak płatności NFC czy obsługa powiadomień z szybkimi odpowiedziami – to jednak nie wszystko.

Garmin Venu Sq

Garmin Venu Sq

Na pierwszy rzut oka ten model nie wyróżnia się jakoś specjalnie, jednak to tylko pozory. Od góry ekran 1.3-cala wykonany w technologii TFT z trybem Always-On, a chroni go szkło Gorilla Glass 3. generacji. Kopertę tego zegarka tworzy kompozytowy materiał wzmocniony włóknem szklanym, a za wykończenie odpowiada ramka z anodyzowanego aluminium. Dzięki temu zegarek prezentuje się dobrze zarówno na treningu jak i na co dzień.

Jednak to, czego wielu producentów może Garminowi pozazdrościć znalazło się poniżej, a jest to pulsometr oraz dedykowany sensor do pomiaru natlenienia krwi. Z kolei wewnątrz zegarka nie zabrakło takich funkcji jak na przykład płatności zbliżeniowe. Jednak w tym miejscu trzeba zaznaczyć, że te odbywają się za pośrednictwem usługi Garmin Pay. Należy skonfigurować w dedykowanej aplikacji.

Płatności zbliżeniowe

Ponadto znalazł się także moduł GPS do śledzenia postępów podczas przeróżnych treningów. Zegarek Garmin Venu Sq jest dostępny także w nieco droższej wersji Music. Wtedy otrzymujecie także opcję zapisania utworów na zegarku i odtwarzania ich w trakcie treningu. Dzięki temu możecie na przykład zostawić smartfon w szafce.

Pomiary światowej klasy

Garmin w tym zegarku zamknął naprawdę wiele różnych algorytmów, które służą śledzeniu Waszego stanu zdrowia czy treningów. Nie jest to jednak tylko klasyczny pomiar tętna czy stresu. Wśród tych wszystkich opcji znalazła się między innymi dedykowana opcja pulsoksymetru, czyli po prostu natlenienia krwi. To właśnie ona zyskała dedykowany sensor. Do tego macie jeszcze opcję pomiaru nawodnienia organizmu.

Garmin Venu Sq

Garmin wyposażył model Venu Sq także w monitorowanie oddechu, snu czy specjalnie dla pań możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego. Ciekawostką jest monitor energii Body Battery. Jest to specjalny mechanizm opracowany przez firmę Garmin, który mierzy poziom energii w organizmie i doradza, kiedy jest najlepszy czas na trening.

Trenuj z najlepszymi

Jako, że jest to model nastawiony na aktywność fizyczną to oczywiście nie zabrakło tutaj dedykowanych trybów. Od razu po wyciągnięciu z pudełka i uruchomieniu zegarka znajdziecie na nim kilkanaście różnych treningów. Począwszy od zwykłego chodu, aż po jogę czy podnoszenie ciężarów. Garmin Venu Sq ma także wbudowane aplikacje sportowe, które służą do śledzenia Waszych postępów w danej dyscyplinie.

Bardzo ciekawą opcją jest Garmin Coach – jest to nic innego jak osobisty trener biegowy. Z jego pomocą możecie przygotować się między innymi do półmaratonu. Bezpośrednio z poziomu zegarka zyskujecie też możliwość tworzenia własnych spersonalizowanych treningów, a także możecie śledzić stan Waszej kondycji przedstawiony w prosty i przejrzysty sposób.

To wciąż smartwatch

Garmin Venu Sq

Nawet pomimo tych wszystkich funkcji na pokładzie to wciąż jest w pełni funkcjonalny smartwatch do noszenia na co dzień. Nie zabrakło tutaj między innymi przeglądania powiadomień z opcją szybkiej odpowiedzi czy zarządzania połączeniami. Jest też wcześniej wspomniana opcja płatności zbliżeniowych, której pozazdrościć mogą nawet niektóre droższe zegarki z Androidem.

Reklama

Podsumowanie

Przedstawiliśmy Wam zaledwie ułamek możliwości tego sprzętu. Gdyby zgłębić każdą z jego funkcji z osobna tekst ten mógłby zamienić się w krótką książkę, której przeczytanie zajęłoby trochę czasu. Garmin z pewnością na poważnie podchodzi do funkcji fitness w swoich zegarkach, ale nie zapomina też o tych bardziej przyziemnych potrzebach jak powiadomienia czy sterowanie muzyką. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!