Karta graficzna od Sapphire – PULSE AMD Radeon RX 7600

Dostępna już jest nowa karta graficzna SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600. Jej niewielkie rozmiary i boost wydajności sprawiają, że wiele osób będzie chciało po nią sięgnąć, jednak czy na pewno?

Awatar Marta Urbaniak

SAPPHIRE Technology wypuściło wczoraj swoją kartę graficzną SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600.

Wykonano ją w architekturze AMD RDNA 3 w procesie litografii 5 nm.

Jej mały rozmiar i wzrost wydajności zadowolą osoby poszukujące karty graficznej do kompaktowej obudowy.

Karta graficzna SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7600 wykorzystuje architekturę AMD RDNA 3 wykonaną w procesie 5 nm. Konstrukcja opiera się na połączeniu ze sobą kilku układów, co oznacza lepszą wydajność i energooszczędność. Możliwe jest zamontowanie jej w obudowach mATX oraz ITX.

Sama karta graficzna należy do małych, ze względu na jej wymiary 240 x 107 x 44 milimetrów. Zmieści się na grubość dwóch slotów PCI, co oznacza, że polubią ją osoby posiadające kompaktowe, małe obudowy.

Ta karta graficzna powstała z myślą o wysokiej wydajności zamkniętej w małej obudowie. Ma z łatwością odpalić wymagające tytułu w jakości Full HD, jednak maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 8K po każdym ze złączy.

Taktowanie procesora w trybie “Game” wynosi 2355 MHz, a przy trybie “Boost” jest to już 2755 MHz. Pamięć podstawowa to 8GB GDDR6 z prędkością 18 Gb/s. zamontowana na 128-bitowej szynie. Z kolei wykorzystano dodatkowo 32 MB szybkiej pamięci “Infinite Cache”, która ciągle przechowuje zapisane dane w momencie dostępu do napięcia.

Na pokładzie karty graficznej znajdziecie 3 x 1.4 DisplayPort z DSC oraz 1 złącze HDMI 2.1 z VRR. Możliwe jest wykorzystywanie wszystkich naraz, aby uzyskać rozdzielczość 8K.

Chłodzenie sprzętu jest istotne, tym bardziej gdy jego wydajność osiąga maksimum przy wymagających procesach. Za to odpowiedzialne są 2 wentylatory Dual-X z podwójnym łożyskiem kulkowym, które lepiej przenoszą siłę obrotową, niż inne rozwiązania.

Technologia “Intelligent Fan Control” wraz z “Precision Fan Control” sprawią, że obrót łopatek będzie cichy, a sama praca wiatraków wydajna względem potrzeb. Aluminiowy backplate zapewni większe chłodzenie poprzez odprowadzanie ciepła, ale pełni również funkcję usztywnienia całej konstrukcji.

Karta do pracy wymaga zasilacza o maksymalnej mocy co najmniej 550 W z wtyczką 8-pin PCI Express. Total Graphics Power (TGP) wynosi w tym przypadku 145 W, zatem więcej, niż w poprzednich modelach. Wydajność poszła w górę względem poboru mocy. Natomiast Total Board Power to już 185 W.

Oprogramowanie “SAPPHIRE TriXX” umożliwi Wam wgląd do aktualnych parametrów karty graficznej i zwiększenia poziomu odświeżania obrazu w grach. “TriXX Boost “na początku zrobi coś niespodziewanego, bo zmniejszy rozdzielczość grafiki.

Następnie ją wyostrzy przy użyciu “AMD Radeon Image Sharpening”. W ustawieniach możecie wybrać istniejące już profile, bądź stworzyć własne, dostosowując je pod własne upodobania czy wymagania.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Zobacz też

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez