Do
góry

Stack od Google uporządkuje paragony za Was!

Google stworzył aplikację Stack, która pozwoli na zeskanowanie i uporządkowanie Waszych dokumentów. Pożegnajcie się z bałaganem w teczkach czy portfelu.

Nowa aplikacja, która ułatwi Wam życie, powstała dzięki zespołowi Area 120 należącego do Google. Wykorzystali oni technologię DocAI, używaną między innymi w Google Cloud. Tym razem jednak posłuży do analizowania dokumentów, jak i paragonów. Pewnie nie raz mieliście taką sytuację, kiedy nagle potrzebowaliście faktury, która ukryta jest gdzieś w odmętach szafki na dokumenty. Te czasy to już przeszłość.

Wszystko pod kontrolą

Google Stack

Teraz organizacja tego, co ważne stanie się jeszcze prostsza, a “papiery” nigdy się nie zgubią, albo wyblakną i będą zawsze pod ręką. Stack to skaner PDF i wirtualna inteligentna szafka na dokumenty w jednym. Możecie zrobić ich zdjęcie w wersji papierowej, a nazwa zostanie automatycznie nadana jako miejsce zakupu i czas. Następnie aplikacja sama zaproponuje Wam dodanie do kategorii wskazanej przez analizę AI.

Stack jest oczywiście wyposażony także w funkcję OCR, która przy skanowaniu może przekonwertować ważne dokumenty do ich formy cyfrowej i w pełni edytowalnej. A nie ma się co oszukiwać, nikomu z Was niespecjalnie podoba się wizja przeszukiwania kilkunastu teczek czy segregatorów sprzed kilku miesięcy, czy nawet wielu lat wstecz.

Google Stack

A to wszystko tylko po to, by wyciągnąć kartkę z ledwie widoczną treścią. Paragony nie dość, że łatwo blakną, to ich liczba w portfelu może przyprawić o ból głowy. Te najczęściej kończą swój żywot w koszu, nawet jeżeli są wymagane na przykład do bezpłatnej naprawy gwarancyjnej.

Jeszcze łatwiej

Na dowodzie zakupu widnieje nazwa sklepu, data transakcji i kwota za dany artykuł. Wszystkie te zapisane informacje ułatwią późniejsze wyszukiwanie. Na przykład, gdy pamiętacie tylko gdzie kupiliście produkt albo w jakim okresie. Jednocześnie nie zabraknie możliwości wyszukiwania po konkretnych produktach. W momencie zwrotu czy reklamacji ta funkcja również ułatwi Wam życie.

Aplikacja świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy rachunki przychodzą tylko w formie papierowej. W takiej sytuacji sprawne zarządzanie nimi czy przypomnienie sobie kwoty do zapłaty po jakimś czasie bywa problematyczne. Rachunki to tylko jeden z wielu różnych dokumentów, które kategoryzuje Stack. Znalazły się tam także opcje przechowywania faktur czy nawet dowodów tożsamości. To może budzić pewne obawy o prywatność tych danych.

Google Stack

W tym wypadku Google daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia tych informacji. Zaczynając od klasycznego hasła czy pinu, po weryfikację biometryczną. Tutaj warto zaznaczyć, że odblokowanie twarzą będzie działać w ograniczonym zakresie. Jedynie smartfony z odpowiednimi sensorami jak Huawei P40 czy Google Pixel 4 będą obsługiwać tę funkcję. No i oczywiście iPhone, jeżeli ta aplikacja pojawi się w AppStore.

Jeśli będziecie chcieli mieć dostęp do jej treści z każdego urządzenia, to możecie zsynchronizować Stack z Dyskiem Google. Niestety aktualnie Stack jest w fazie testów i to tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, posługujących się Androidem. Na wydanie w Polsce, podobnie jak na asystenta Google, przyjdzie nam pewnie trochę poczekać.

Źródło: Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!