Szukasz wytrzymałego, eko plecaka? RIVACASE to strzał w dziesiątkę

Troska o środowisko i urządzenia elektroniczne mogą iść w parze. RIVACASE udowadnia to i jednocześnie tworzy akcesoria wysokiej jakości. Produkty stworzone przez firmę ochronią to co cenne, dając przy tym drugie życie odpadom.

Awatar Marta Urbaniak

Troska o środowisko i urządzenia elektroniczne mogą iść w parze. RIVACASE udowadnia to i jednocześnie tworzy akcesoria wysokiej jakości. Produkty stworzone przez firmę ochronią to co cenne, dając przy tym drugie życie odpadom.

Firma RIVACASE oferuje wysokiej jakości plecaki (ale nie tylko), które są przyjazne dla środowiska.

Szeroka gama produktów i różne kategorie pozwalają na dobór odpowiedniego akcesorium pod Wasze potrzeby.

Pozycje z serii ECO zostały wykonane z opadów, które poddano recyklingowi, aby stworzyć wytrzymałą tkaninę o wysokiej jakości.

Początki RIVACASE sięgają 1996 roku i już wtedy firma obrała sobie za cel projektowanie i tworzenie wysokiej jakości produktów. Te są stylowe, innowacyjne, a co najważniejsze chronią używany przez Was sprzęt elektroniczny i są przy tym ekologiczne.

Różnorodność produktów

Produkty oferują to co niezbędne i dopasowują się do Waszego stylu życia, zaś neutralne kolory będą dobrze wyglądać przy różnych strojach. Oczywiście, aby sprostać wymaganiom danych grup, niezbędne było podzielenie produktów na kategorie ze względu na przeznaczenie.

źródło grafiki RIVACASE

Macie wachlarz opcji: od biznesu, przez casual, gaming, sport, kończąc na modzie. Każdy znajdzie coś, co będzie współgrać z jego stylem życia. Oczywiście istotne jest jak prezentuje się produkt, który będziecie używać przez wiele miesięcy czy nawet lat.

Ekologiczna inicjatywa

Ale równie ważny jest proces produkcji i pochodzenie materiałów. Tym bardziej teraz, w XXI wieku, gdy zmiana klimatu jest poważnym problemem. Firma RIVACASE jest “synonimem” ekologii. Nie tylko stara się o zrównoważony rozwój, ale zwraca szczególną uwagę na to z czego są tworzone ich produkty.

Wszystko to, aby zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko w którym żyjemy. Już po wejściu na stronę zobaczycie żółwia w logo RIVACASE, który symbolizuje partnerstwo z organizacją Galapagos Conservation Trust. Połączenie sił było istotne, aby wspólnie chronić unikalne ekosystemy Archipelagu Galapagos i zwiększać świadomości wśród społeczeństwa na temat ochrony środowiska.

Kupując produkty RIVACASE, wspieracie badania naukowe Galapagos Conservation Trust. Te mające za cel zachowanie ekosystemów Galapagos w jak najlepszym ich stanie i ochronę wyjątkowej różnorodności biologicznej. Dzięki tym działaniom żółwie olbrzymie są strzeżone przed szkodliwymi wpływami człowieka.

W zgodzie z naturą i przeznaczeniem

źródło grafiki RIVACASE

Kolekcja ECO od RIVACASE zawiera głównie plecaki i torby, które są wykonane z wysokiej jakości ekologicznej tkaniny z poliestru RPET. Ta mówiąc prościej powstała ze zużytych plastikowych butelek. Dzięki czemu zyskały nowe życie, zamiast trafić na wysypisko śmieci, czy co grosza do oceanu, potencjalnie zagrażając zwierzętom.

Same opakowania, w których wysyłane są produkty, pochodzą w 100% z ekologicznego papieru kraft. Jego czas rozkładu trwa zaledwie tydzień, przez co jest bezpieczny dla środowiska. A sam druk znajdujący się na opakowaniach, jest na bazie atramentu wykonanego z soi. Również proces transportu jest nadzorowany, aby zapewnić wysoki standardy zrównoważonego rozwoju.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Kolekcja ECO jest podzielona na różne serie produktów z myślą o konkretnych potrzebach. Macie do wyboru: “Alpendorf”, “Suzuka”, “Tegel” i “Borneo”.

źródło grafiki RIVACASE

Pierwsza z nich “Alpendorf” jest klasyczna i zawiera w sobie filozofię producenta. Na produktach znajdują się cienkie elementy odblaskowe, a tkanina, jak wcześniej pisaliśmy, została stworzona z plastikowych butelek. Ta seria jest z myślą o codziennym życiu i podróżach tych zwykłych oraz biznesowych.

źródło grafiki RIVACASE

Druga z kolei jest “Suzuka” dla osób ze sportowym zacięciem, którzy są aktywni każdego dnia i cenią sobie niską wagę akcesoriów. Tutaj gama kolorów jest bardziej zróżnicowana i zawiera już żywsze barwy.

źródło grafiki RIVACASE

Na trzecim miejscu macie “Tegel”, co dosłownie oznacza “cegłę”. Tutaj postawiono na miejski styl, ale przede wszystkim wygodę i funkcjonalność. Ta seria ma w swoich zasobach najbardziej pojemne produkty firmy RIVACASE.

źródło grafiki RIVACASE

Ostatnia jest seria z myślą o graczach, czyli “Borneo”. Tutaj nie było obaw przed dodaniem pięknego niebieskiego odcienia przypominającego ocean. Seria cechuje się dużą pojemnością, do tego stopnia że w plecakach umieścicie nawet drona. Nie mogło również zabraknąć wielu przegródek i kieszeni, abyście mogli zabrać ze sobą cały niezbędny sprzęt z akcesoriami. Produkty sprawdzą się również w sytuacji, gdy macie zamiar podróżować.

Wszystkie produkty są dopracowane z zachowaniem wysokiej jakości przy równoczesnym dbaniu o środowisko. Jeśli cenicie sobie eko podejście, to asortyment RIVACASE przypadnie Wam do gustu.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.