Telewizor Signature OLED T nada filmom nowy wymiar głębi

Najnowsze dzieło LG – Signature OLED T wykracza poza ramy standardowych telewizorów. Wymiarowa konstrukcja wyświetli obraz o niesamowitej głębi, jakby był żywy. Ciekawe co będzie następne? Hologramy?

Awatar Marta Urbaniak

LG stworzyło nowy przeźroczysty telewizor, który zostanie zaprezentowany podczas targów CES 2024.

Signature OLED T” to pierwszy przeźroczysty telewizor, który trafi do sprzedaży dla kosnumentów.

Wysuwana część może w jedną chwilę zamienić przeźroczystą taflę w „zwykły” telewizor.

Prawdziwie żywy obraz

Już jutro rozpoczną się targi CES 2024 podczas których zostaną zaprezentowane innowacje w świecie technologii. Pojawi się na nich między innymi niezwykły telewizor od marki LG. Model Signature OLED T skupi na sobie wzrok wielu osób, które odwiedzą tegoroczne targi.

źródło grafiki The Verge

Jest to 77-calowy wyświetlacz, tyle, że to nie jest zwykły ekran. Jest to przeźroczysty panel OLED, na którym wyświetlany jest film. Telewizor został przeznaczony do oglądania na przeźroczystej tafli, bez tła, aby nadać większej głębi wyświetlanym elementom. I to dzięki tym pojedynczym obrazkom, które są “zawieszone w powietrzu”, widok jest zachwycający.

Jeśli jednak zechcecie oglądać “normalnie” to jest opcja nałożenia “ekranu kontrastowego” od tyłu, co nadaje wyrazistości kolorów. Wysunięcie to tło za pomocą przycisku na pilocie.

Całość działa w oparciu o układ LG Alpha 11 AI, dzięki czemu sztuczna inteligencja umożliwia na lepszą wydajność i szybsze przetwarzanie danych. Również kolory i szczegóły są nieustannie poprawiane, aby nadać efektu żywego obrazu.

Technologia z myślą o OLED Signature T

Zadziałała tutaj również technologia “Zero Connect Box” firmy LG do bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku w rozdzielczości 4K do telewizora. Dzięki czemu niezbędne są tylko 2 kable do osobnego zasilania urządzeń.

Obsługa odbywa się poprzez niestandardowy interfejs webOS, który został zoptymalizowany dla tego konkretnego telewizora z przeźroczystym ekranem. Wyświetlanych jest mniej elementów, aby całość była “przejrzysta” i czytelna.

Co ciekawe jest tutaj zainstalowane Always-On Display czy “ T-Bar”, który wyświetla informacje na dole ekranu. jest również dostępny szeroki zakres widżetów, w tym nawet opcja zamiany telewizora w akwarium. Zobaczycie je zarówno na ekranie z kontrastem, jak i bez niego.

Oczywiście warto wspomnieć, że głębia kolorów czy jasność, nie jest tak zachwycająca jak w innych modelach. Mowa na przykład o serii G od LG. Jednak “Signature OLED T” ma oferować raczej nietypowe doznania w tym głównie efekt wymiarowości, który zachwyci niejedną osobę.

Sprzedaż i kosmiczna cena

“Signature OLED T” zobaczycie z pewnością na targach CES 2024, gdzie możecie dokładnie przyjrzeć się tej innowacji technologicznej. LG ma zamiar w tym roku rozpocząć sprzedaż tego niezwykłego telewizora, jednak nie znamy żadnej daty.

Z pewnością nie będzie to mały wydatek dla klientów, którzy zechcą kupić przezroczysty telewizor. Tym bardziej, że będzie to pierwsze tego typu urządzenie w swojej kategorii dostępne w sprzedaży. Zakłada się, że że będzie to koszt setek tysięcy dolarów.

Źródło: The Verge, Android Authority

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.