Do
góry

VR odżywa w ekspresowym tempie | HP Reverb 2.0

Zaledwie 2 dni temu premierę miała gra pod tytułem Half-Life: Alyx. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin stała się niesamowitym fenomenem na skalę światową zajmując między innymi pierwsze miejsce na Twitchu.

Jednocześnie tytuł ten przez niektórych okrzyknięty został mianem gry, która zdefiniuje następną dekadę w branży elektronicznej rozrywki. Czy tak się faktycznie stanie, tego na razie nie wie nikt. Natomiast przy okazji premiery najnowszej części Half-Life, Valve ogłosił rozpoczęcie współpracy z firmą Microsoft oraz HP.

Twórcy Half-Life oraz platformy Steam juz nie raz współpracowali z innymi firmami przy tworzeniu sprzętu, czy oprogramowania. By daleko nie szukać, doskonałym przykładem jest HTC, które przez kilka ostatnich lat było rekomendowanym zestawem VR dla użytkowników Steam. Kilka miesięcy temu jego miejsce zajął zupełnie nowy model Valve Index, zaprojektowany i wyprodukowany bezpośrednio przez firmę Gabe Newell’a.

➡ Sprawdź cenę HP Reverb

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Teraz jednak ma pojawić się zupełnie nowy gracz, a właściwie jego druga generacja. HP Reverb został zaprezentowany światu jako Headset do rzeczywistości rozszerzonej. Wyposażony w kamery, które pełniły dwojaką rolę, z jednej strony pozwalały patrzeć na świat zewnętrzny przez gogle, które mogły dodać dodatkowe obiekty do wyświetlanego obrazu, a z drugiej odpowiadały za śledzenie przestrzeni. Ta druga funkcja jest szczególnie kluczowa dla całego zestawu, dzięki niej instalacja samych gogli, jak i przygotowanie przestrzeni jest znacznie prostsze niż w przypadku modeli HTC Vive, czy Valve Index.

Niestety nie mamy na rynku jak na razie rozwiązania idealnego, jednak według zapowiedzi HP ma się to już niedługo zmienić. Druga wersja ich gogli, teraz już wirtualnej rzeczywistości ma być konstrukcją pozbawioną kompromisów. Zgadzało by się to z tym co oferowała pierwsza wersja gogli pod względem specyfikacji. Jako jedne z niewielu dostępnych wciąż modeli oferują świetną rozdzielczość 2160 x 2160 px na oko, co w praktyce przekłada się na minimalizację efektu pojedynczych pikseli. Co więcej, gogle od HP oferowały bardzo szerokie pole widzenia na poziomie 114 stopni.

Obecnie najlepiej ocenianymi goglami są te produkowane przez Valve, czyli model Index. Jest tak nie tylko ze względu na wygodę, ale też zastosowane komponenty i technologie, które wzniosły doświadczenia płynące z VR na zupełnie nowy poziom. Wśród niewątpliwych zalet tych gogli trzeba wymienić dwie główne. Pierwszą są zastosowane ekrany, te nie mają tak wysokiej rozdzielczości co w urządzeniu od HP jednak częstotliwość odświeżania na poziomie nawet 144 Hz sprawia, że nadaje się do kazdego typu gier, nawet tych najbardziej wymagających.

➡ Sprawdź cenę HP Reverb

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Drugą zaletą są kontrolery. Coś, czego używa się praktycznie cały czas będą w wirtualnej rzeczywistości, ponieważ śledzenie dłoni mimo, że niezwykle wygodne pozostawia wciąż wiele do życzenia. Kontrolery od Valve potrafią znacznie więcej niż tylko śledzić ruch całych dłoni, dzięki specjalnej konstrukcji, dłoń może pozostać rozluźniona. Dodatkowo uchwyty kontrolerów zostały naszpikowane czujnikami, które potrafią z dużą dokładnością określić w jakiej pozycji znajdują się wasze palce w trakcie gry.

Wracając do omawianej nowej generacji HP Reverb 2.0. Należało by się spodziewać, że współpraca 3 ogromnych firm przyniesie nam połączenie najlepszych cech wszystkich dostępnych na rynku konstrukcji. Gogle z doskonałą jakością obrazu oraz częstotliwością odświeżania, która zadowoli nawet najbardziej wymagających graccy. A do tego niezwykle wygodne kontrolery, które pozwolą w pełni zanurzyć się, a być może i poczuć wirtualny świat w pełni.

Jak na razie wciąż niewiele wiadomo o nowej konstrukcji, po za tym, że pojawi się wkrótce.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!