miniaturka z logiem YouTube

YouTube Premium bardziej premium

Masz YouTube Premium? Otrzymasz ulepszoną jakość wideo, ale nie tylko. Nowe funkcje zawierają możliwość wspólnego oglądania ze znajomymi czy rozszerzone kolejkowanie na inne urządzenia. Za to inteligentne pobieranie będzie już oficjalnie.

Awatar Marta Urbaniak

Masz YouTube Premium? Otrzymasz ulepszoną jakość wideo, ale nie tylko. Nowe funkcje zawierają możliwość wspólnego oglądania ze znajomymi czy rozszerzone kolejkowanie na inne urządzenia. Za to inteligentne pobieranie będzie już oficjalnie.

YouTube Premium będzie oferować nowe funkcje jak oglądanie z osobami, które nie mają subskrypcji czy kolejkowanie.

Na YouTube pojawi się „enhanced bitrate„, który zaoferuje wyższą jakość od zwykłego 1080p.

niektóre funkcje są aktualnie dostępne tylko na iOS-ie, ale z czasem pojawia się też na Androidzie.

W wielu filmach jest możliwość wyboru jakości odtwarzania, a przy znacznej większości jest możliwość odtwarzania w FullHD. YouTube zaoferuje subskrybentom usługi Premium ulepszoną jakość 1080p HD przy zwiększonym przepływie danych, czyli tak zwanym “enhanced bitrate”.

Czym różni się “enhanced bitrate” od zwykłej rozdzielczości? Piksele przekazują więcej informacji, dzięki czemu obraz jest bardziej ostry i szczegółowy, nawet podczas wyświetlania gwałtownych ruchów. A przynajmniej taka jest teoria.

Zatem czy to oznacza koniec zwykłego 1080p? Nie, ono pozostanie nietknięte, a jedynie dojdzie nowa opcja dla subskrybentów Premium. Niestety jest jedno, “ale” – nie każdy film będzie miał opcję “enhanced bitrate”.

źródło: The Verge

YouTube tłumaczy to faktem, że przy niższej bądź wyższej rozdzielczości efekt nie będzie widoczny. Dotyczyć to będzie również transmisji na żywo czy krótkich filmików. Jak na razie jest ona dostępna tylko na urządzeniach z iOS, ale to ma się niedługo zmienić.

Nie tylko ulepszona jakość

Skoro już jesteśmy przy systemie iOS, to warto powiedzieć o możliwości oglądania wideo z przyjaciółmi czy rodziną, których współdzielą subskrypcję. Jest to możliwe przy użyciu aplikacji FaceTime za sprawą SharePlay.

źródło screena 9to5Google

Podobne rozwiązanie jest aktualnie dostępne Na Androidzie. Subskrypcja pozwala na wspólne oglądanie przy użyciu Google Meet. Co jest atrakcyjne w tym przypadku, to możliwość seansu z osobami, które nawet nie mają wykupionej oferty.

Odtwarzanie od danego momentu i kolejki

Wznowione oglądanie treści jest przydatną funkcją, która jest już aktualnie w YouTube Premium. Nie ważne czy zatrzymaliście film na komórce z iOS-em, Androidem czy na Waszym komputerze. Po otwarciu aplikacji będziecie mieli dostęp do zatrzymanego filmiku z różnych urządzeń. Za to kolejkowanie filmików będzie dopiero dostępne w przyszłości na komórkach czy laptopach. Będziecie mogli zaplanować sobie z tych urządzeń co chcecie widzieć jako kolejne.

źródło: The Verge

Inteligentne pobieranie po roku testów w końcu na dobre zawita w YouTube Premium. Po podłączeniu do Wi-Fi pobierane są filmy, które mogą być dla Was potencjalnie atrakcyjne. Pozwala to na późniejsze ich odtwarzanie nawet w trybie offline. Jeśli nie interesuje Was ta funkcja, to musicie ją wyłączyć, bo domyślnie jest aktywna przy pierwszym uruchomieniu aplikacji.

YouTube Premium i Music zyskują na popularności w ciągu ostatnich lat i nic dziwnego. Płacicie raz, a macie zawsze dostęp do Waszej ulubionej muzyki czy filmików i to bez reklam. A wszyscy wiemy jak bardzo potrafią one denerwować. Czy cieszycie się na nowe funkcje, które ma zaoferować YouTube Premium?

Źródło: The Verge

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez