Apple TV+ i Paramount+ łączą siły i idą po Netflixa

Netflix po licznych problemach i spadku liczby korzystających osób nadal się trzyma, ale na jak długo? Apple TV+ chce przy pomocy Paramount+ zdetronizować Netflixa, oferując wspólnie znacznie korzystniejsze oferty.

Awatar Marta Urbaniak

Apple TV+ razem z Paramount+ chcą stworzyć ofertę przebijającą Netflixa.

Platformy miałyby zaoferować plan, który udostępniałby zasób obu bibliotek.

Koszt takiego pakietu miałby wynieść mniej niż łączny wydatek opłacania miesięcznie subskrypcji Apple TV+ wraz z Paramount+.

Netflix jest najpopularniejszym serwisem streamingowym w Polsce, jednak w ostatnim czasie jego losy nie są zbyt szczęśliwe. Banowanie użytkowników, droższe plany bez wyższej jakości, czy ograniczenie udostępniania haseł, to ostatnie działania jakich podjął się w tym roku ten serwis VOD. Nie wspominając o oburzeniu w Internecie związanym z niedokładnym odtworzeniem kultowych historii jak Kleopatra czy kolejna część Wiedźmina.

Współpraca, aby osiągnąć wyższą oglądalność

Oczywiście inne platformy korzystają z nieszczęścia Netflixa i zachęcają widzów do korzystania z ich usług. Tak się składa, że ostatnio w Internecie krąży plotka, że Apple TV+ ma ambitny plan połączenia sił z Paramount+, aby zdetronizować Netflixa.

The Wall Street Journal napisało o chęci połączenia sił, aby stworzyć jedną usługę, której oferty będą tańsze od Netflixa. Biblioteki i treści znajdujące się w nich mają stworzyć całość, oferując szeroki zakres tytułów.

źródło grafiki Apple TV+

Taka taktyka mogłaby zadziałać patrząc na to, że aktualna konkurencja podnosi ceny, aby poprawić swoją sytuację w związku z trudnościami gospodarczymi. Jak niski miałyby być koszt subskrypcji?

Aktualnie Apple TV+ kosztuje 34,99 zł miesięcznie, a Paramount+ to miesięczny koszt 5,99 dolarów, co daje mniej więcej 23,90 zł lub 11,99 USD, czyli 48 zł za wersję z SHOWTIME. Nowa oferta miałaby kosztować mniej niż łączny wydatek za Apple TV+ razem z Paramount+.

źródło grafiki Variety

 O ile nadal nie byłby to mały koszt, tak warto pamiętać, że w ramach Apple TV+ macie dostęp chociażby do platformy Disney+. Istniejące już kolaboracje pokazują, że nie byłoby problemem, aby Apple TV+ połączyło siły z Paramount +.

Pozostaje jednak zasadnicze pytanie czy zasięg odbiorców jakimi mogą pochwalić się oba serwisy strumieniowe jest na tyle wystarczający, aby Netflix zaczął tracić na sławności. Odpowiednio niska cena mogłaby zachęcić potencjalnych, nowych odbiorców.

Na razie cała ta kolaboracja jest w fazie rozmów i nic nie wskazuje, aby szybko miało dojść do ukazania finalnych efektów. 

Źródło: What Hi-Fi, The Wall Street Journal

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez