Apple Watch X z nowością, na którą wszyscy czekali!

Apple znowu to robi. Powstanie kolejny produkt z okazji 10. lecia urządzenia. Tym razem jest nim Apple Watch X. Czy będzie tak samo przełomowy jak iPhone X? Przewidywana premiera w najbliższych latach.

Awatar Marta Urbaniak

Apple znowu to robi. Powstanie kolejny produkt z okazji 10. lecia urządzenia. Tym razem jest nim Apple Watch X. Czy będzie tak samo przełomowy jak iPhone X? Przewidywana premiera w najbliższych latach.

Apple na 10-lecie smartwatchy wyda Apple Watch X. Choć data premiery nie jest pewna.

Trwają prace nad wprowadzeniem drobnych zmian, a wśród nich nowa funkcja w zegarkach od firmy z Cupertino.

Jedną z innowacji ma być zupełnie nowy ekran, który ma być przełomem.

Apple postanowiło stworzyć wyjątkowy produkt i w 2017 roku wypuścić iPhone X. Ten był nie tylko hołdem dla serii smartfonów firmy, ale również innowacją, wydaną na 10-lecie produkcji. Wprowadzone wraz z nim drobne zmiany, miały później wpływ na cały rynek smartfonów.

Teraz zbliża się dziesiąta rocznica powstania smartwatcha od Apple i z tej okazji gigant z Cupertino szykuje Apple Watch X. Czy ten zegarek przyniesie powiew świeżości? Firma na pewno skorzysta z okazji, aby pokazać, że da się poprawić kilka kwestii.

Jedną z nich jest na pewno ekran. Wykorzystany ma zostać wyświetlacz microLED, aby zapewnić wyraziste kolory, głęboką czerń i duży kontrast. Dodatkowo jasność maksymalna ma być większa w porównaniu do ekranów OLED.

Sama forma również ma zostać zmodyfikowana – Apple Watch X będzie smuklejszy, a sam sposób mocowania pasków ulegnie “zmianie”. Choć w tym przypadku powstały debaty w firmie.

Apple Watch 8 | źródło grafiki Apple

Mechanizm wsuwanych pasków pozwoliłyby na kompatybilność ze starymi urządzeniami z poprzednich generacji. Natomiast takie rozwiązanie zabiera miejsce, które mogłoby zostać wykorzystane na powiększenie baterii. Gigant z Cupertino pracuje nad magnetycznym mocowaniem w smartwatchach, jednak nie jest pewne czy zostanie ono wprowadzone przy okazji produkcji Apple Watch X.

Ostatnią nowinką ma być czujnik ciśnienia krwii, który pierwszy raz ma znaleźć się na pokładzie jubileuszowego smartwatch od Apple. Pytanie czy firmie faktycznie uda się zmieścić w obudowie, która ma być smuklejsza, dodatkowy sensor.

Samsung Galaxy Watch umożliwia pomiar ciśnienia krwi

Jest jeszcze zasadnicza kwestia daty, skoro produkt ma wyjść na 10-lecie produkcji, to powinno to być 10 lat od momentu wydania Apple Watch. Tutaj nie jest to pewne, bowiem prezentacja smart zegarków miała miejsce w 2014 roku, a ich wejście na rynek odbyło się w 2015 roku.

Nie wiadomo więc, czy przyjdzie Wam czekać jedynie rok, a może 2 lata. Apple nie ogłosiło jeszcze swojej decyzji w tej sprawie. Na pewno nowy ekran może wprowadzić dużo zamieszania na rynku i tym samym zachęcić klientów do zakupu Apple Watch X.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Apple Watch X? Czy sądzicie, że wydawanie jubileuszowego produktu stanie się już tradycją Apple? I czy kolejne będą AirPodsy?

Źródło: Bloomberg

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez