polityka prywatności

Cenicie sobie prywatność? A polityka prywatności przeczytana?

Polityka prywatności to wciąż dla wielu osób jedynie dodatkowy krok przy tworzeniu konta w nowej usłudze czy instalacji oprogramowania. Jednak jak się okazuje coraz więcej ją czyta i jest świadoma istniejących tam zapisów.

Według przygotowanego przez polską platformę do webinarów i wideokonferencji raportu „Prywatność w sieci. Opinie użytkowników i dobre praktyki”, ponad 52 proc. Polaków nie zawsze zapoznaje się z politykami prywatności i regulaminem wydarzenia przed wyrażeniem zgody  na ich przetwarzanie. Ponad co 10 osoba nie czyni tego w ogóle, nie mając na to czasu lub nie ma to dla nich znaczenia. Jednak jak się okazuje, nie w każdym przypadku Polacy dbają o swoją prywatność.

polityka prywatności badanie

Chcemy prywatności?

Okazało się, że niemal 74 proc. respondentów według badania polskiego ClickMeeting bardzo zależy na tym, by organizator zadbał o ich bezpieczeństwo podczas wydarzeń online. Jest to obojętne niemal 20% badanych, a nie zwraca na to uwagi blisko co 20 osoba. Natomiast tylko 4 proc. akceptując politykę prywatności i regulamin wydarzenia, zawsze zaznacza wszystkie zgody.

Z kolei aż 74 proc. wyraża jedynie zgody wymagane do zapisu, 5 proc. zdarzyło się zrezygnować z rejestracji, jeśli zakres zgód był zbyt szeroki. Zgody opcjonalne, o charakterze marketingowym zaznacza 17 proc. Polaków, o ile interesuje ich dany produkt lub firma.

Polityka prywatności czytana coraz częściej

Tylko blisko 36 proc. weryfikuje je w każdym przypadku, a 52,5 proc. nie zawsze, choć się stara. Ponad 10 proc. nie ma na to czasu, przy czym całkowicie nie ma to znaczenia zaledwie dla 1 proc. ankietowanych.

Polacy przy wyborze narzędzia do komunikacji zwracają uwagę na ochronę prywatności i jest ona dla nich ważna (92 proc.). Jedynie 3 proc. nie przywiązuje do tej kwestii wagi!

Źródło: raport Clickmeeting

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!