Według przygotowanego przez polską platformę do webinarów i wideokonferencji raportu „Prywatność w sieci. Opinie użytkowników i dobre praktyki”, ponad 52 proc. Polaków nie zawsze zapoznaje się z politykami prywatności i regulaminem wydarzenia przed wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie. Ponad co 10 osoba nie czyni tego w ogóle, nie mając na to czasu lub nie ma to dla nich znaczenia. Jednak jak się okazuje, nie w każdym przypadku Polacy dbają o swoją prywatność.
Chcemy prywatności?
Okazało się, że niemal 74 proc. respondentów według badania polskiego ClickMeeting bardzo zależy na tym, by organizator zadbał o ich bezpieczeństwo podczas wydarzeń online. Jest to obojętne niemal 20% badanych, a nie zwraca na to uwagi blisko co 20 osoba. Natomiast tylko 4 proc. akceptując politykę prywatności i regulamin wydarzenia, zawsze zaznacza wszystkie zgody.
Z kolei aż 74 proc. wyraża jedynie zgody wymagane do zapisu, 5 proc. zdarzyło się zrezygnować z rejestracji, jeśli zakres zgód był zbyt szeroki. Zgody opcjonalne, o charakterze marketingowym zaznacza 17 proc. Polaków, o ile interesuje ich dany produkt lub firma.
Polityka prywatności czytana coraz częściej
Tylko blisko 36 proc. weryfikuje je w każdym przypadku, a 52,5 proc. nie zawsze, choć się stara. Ponad 10 proc. nie ma na to czasu, przy czym całkowicie nie ma to znaczenia zaledwie dla 1 proc. ankietowanych.
Polacy przy wyborze narzędzia do komunikacji zwracają uwagę na ochronę prywatności i jest ona dla nich ważna (92 proc.). Jedynie 3 proc. nie przywiązuje do tej kwestii wagi!
Źródło: raport Clickmeeting
Dodaj komentarz