Do
góry
poco_x3_nfc_technostrefa

Nowy telefon w rodzinie POCO! | Premiera już za kilka dni!

Tegoroczny powrót serii POCO od Xiaomi musiał się niezwykle udać, ponieważ już za niespełna kilka dni, dokładnie 7 września, do portfolio dołączy kolejny model.

Nowy smartfon nosi miano POCO X3 NFC, a jego premiera odbędzie się dokładnie 7 września o godzinie 14 czasu polskiego. Do samego pokazu pozostało jeszcze kilka dni, jednak już teraz wiemy o samym telefonie całkiem sporo, jak choćby to, że będzie miał NFC jak sugeruje nazwa. W odróżnieniu od tegorocznego POCO F2, nadchodzący telefon nie będzie jedynie kolejnym modelem Redmi ze zmienioną nazwą.

Pocophone X3 NFC to zupełnie nowa konstrukcja, która będzie napędzana procesorem Qualcomm Snapdragon 732G, jest to o tyle istotne, że to pierwszy smartfon z tym właśnie procesorem. Te układ jest następcą bardzo udanego Snapdragona 730G, który w tym roku zagościł już w wielu bardziej budżetowych modelach. Nie poznaliśmy natomiast szczegółów dotyczących wariantów pamięci w tym smartfonie. Możemy jednak zakładać, że pamięć ram będzie mieć, co najmniej 6GB.

💰 Kup Redmi Note 9 3/64GB

🛒 Redmi Note 9 4/128GB w SUPER cenie

➡ Sprawdź cenę POCO F2 Pro

Procesor będzie napędzany sporą baterią o pojemności 5160 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 33W. To według obecnie dostępnych informacji będzie odbywać się jedynie po kablu, jednak nie możemy wykluczyć obecności ładowania bezprzewodowego. Na froncie znajdzie się sporych rozmiarów ekran, a konkretniej 6.67-cala, niestety nie mamy szczegółów dotyczących samej matrycy. Co natomiast pewne to jego częstotliwość odświeżania wynosząca 120 Hz oraz polling-rate warstwy dotykowej wynoszący 240 Hz.

Choć sam procesor nie jest flagowym układem, który znacząco podniósłby cenę tego smartfona to zastosowanie takiego ekranu może sugerować całkiem solidną wydajność w grach, nie tylko tych stricte mobilnych, ale być może także w streamingu. Rozdzielczość matrycy, jaka znajdzie się w POCO X3 NFC to standardowe już FullHD+. Frontowa kamera, której niewątpliwie nie mogło zabraknąć znajdzie się w wycięciu typu Punch-Hole, jednak zostanie ona umieszczona centralnie, jak to ma miejsce na przykład w urządzeniach Samsunga.

Kamerka selfie zaoferuje 20 Mpix, z tyłu natomiast znalazł się zestaw 4 obiektywów. Ten to już właściwie klasyka średniej półki. Główny obiektyw to 64 Mpix matryca, która znalazła się już w niejednym smartfonie. Pozostałej części specyfikacji niestety nie znamy, ale będzie to najpewniej 8 Mpix obiektyw szerokokątny oraz dwa obiektywy o rozdzielczości 2 Mpix, czyli sensor głębi oraz makro. To jednak są jedynie nasze przypuszczenia.

Interesująco natomiast prezentuje się design plecków smartfona. Układ obiektywów przypomina mające już ponad rok rendery Huaweia Mate 30 Pro. W POCO X3 NFC zostały one umieszczone w specyficznym wycięciu z zaokrąglonymi bocznymi krawędziami. Mimo, że to wciąż średnio-półkowy zestaw 4 kamer to prezentuje się interesująco i bez wątpienia bardziej przyciąga wzrok niż kolejna podłużna lub prostokątna wyspa.

💰 Kup Redmi Note 9 3/64GB

🛒 Redmi Note 9 4/128GB w SUPER cenie

➡ Sprawdź cenę POCO F2 Pro

Tak jak wspominaliśmy na samym początku, premiera POCO X3 NFC odbędzie się już 7 września, dokładnie o godzinie 14:00 czasu polskiego. Jeżeli jesteście zainteresowani, to premierę będziecie mogli oglądać bezpośrednio na kanałach społecznościowych Xiaomi Polska wraz z polskimi napisami. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!