Front obudowy to już klasyka w tym rozmiarze, trzy wentylatory RGB o rozmiarze 120 mm każdy, natomiast z tyłu znalazły się aż dwa dokładnie takie same wiatraki. jest to o tyle zaskakujące, że zwykle na tyle obudowy można spotkać zaledwie jeden mniejszy. Jest to spowodowane oczywiście miejscem na I/O płyty głównej czy slotami na karty rozszerzeń. Jednak w obudowie od Sharkoon to wszystko nie znajduje się z tyłu obudowy, a … na górze, za panelem maskującym. Takie rozwiązanie może nieść ze sobą wiele korzyści, płyta główna obrócona o 90 stopni pozwala między innymi na pionowy montaż karty graficznej.
Szczególnie będą mogły odczuć to osoby, które teraz mają już całkiem sporych rozmiarów GPU, których mocowanie jest jest wstanie utrzymać. Czasem nawet może dojść do sytuacji kiedy to port PCI zostanie wyłamany z płyty głównej. Wentylatory z przodu jak i z tyłu obudowy umożliwiają także montaż chłodzenia wodnego. Z przodu w takiej konfiguracji zmieści się maksymalnie chłodnicza 360 mm, natomiast z tyłu 240 mm. Oczywiście całość chroniona jest filtrami przeciwkurzowymi. takie ustawienie zapewnia optymalny przepływ powietrza przez całą obudowę.
Nie zapomniano oczywiście o możliwościach ułożenia kabli.,W przypadku tej obudowy mamy aż dwa systemu, jeden do okablowania wewnątrz obudowy, a drugi na zewnątrz, do złącz MOBO oraz GPU. Gwarantuje to też, że całość pozostanie estetyczna, a podświetlenie, którego ostatnio w takich maszynach nie brakuje nie będzie zasłonięte przez przypadkowe kable. Jako że jest to zupełnie nowa konstrukcja trzeba zwrócić uwagę na maksymalne wymiary jak i ilość kart rozszerzeń jakie się w tej obudowie zmieszczą. Maksymalna długość karty to 32.3 cm, sama obudowa oferuje 7 miejsc na karty rozszerzeń, czyli dokładnie tyle co standardowe konstrukcje. W przypadku chłodzenia procesora, to może mieć maksymalnie wysokość 16.5 cm.
Sprawdź ceny innych obudów firmy Sharkoon
W obudowie nie zabrakło też miejsca na dyski, w przedniej dolnej części znalazły się dwie wyjmowane klatki. W nich zamontujecie zarówno dyski w standardzie 2.5 jak i 3.5 cala. Dodatkowo za płytą główną znalazły się 2 dodatkowe koszyczki na dyski 2.5-cala.
Na pokładzie podobnie jak w poprzednich obudowach od Sharkoon znalazł się kontroler umożliwiający sterowanie adresowanymi diodami LED. Tego można podłączyć do dedykowanego przycisku na obudowie komputera lub gniazda na płycie głównej, oczywiście jeżeli takowy się znajduje. Obudowa REV200 współpracuje ze standardami takich producentów jak MSI, Gigabyte czy AsRock.
Panel boczny, który został wykonany z hartowanego szkła został przeniesiony ze strony prawej na lewą. Pozwala to ustawić PC po lewej stronie biurka by lepiej zoptymalizować przestrzeń oraz maksymalnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy biurka.
Sugerowana cena tej obudowy to 449 zł.
Dane techniczne
Ogólne
Format: ATX
Gniazda na karty rozszerzeń: 7
Pomalowana w środku: ✓
Beznarzędziowa instalacja: ✓
System do uporządkowania kabli: ✓
Panel boczny: Szkło hartowane
Kod EAN 4044951028160
Waga i wymiary
Waga: 9,0 kg
Wymiary (dł. x sz. x w.): 48,4 x 21,5 x 48,5 cm
Kompatybilność RGB
Typ: Adresowalne
Porty: 8
Kontrola ręczna: 14 trybów
Kompatybilność z płytami głównymi: MSI Mystic Light Sync, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready, ASRock Polychrome Sync
Wyjścia piny RGB: 5V-D-G & 5V-D-coded-G
Maks. miejsca na dyski i napędy
3,5″: 2
2,5″: 4
Porty
USB 3.0 (góra): 2
USB 2.0 (góra): 2
Audio (góra): ✓
Konfiguracja wentylatorów
Panel przedni: 3x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie) lub Chłodnica (opcjonalnie)*
Panel tylni: 2x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie) lub Chłodnica (opcjonalnie)*
Kompatybilność
Płyta główna: Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
Maks. długość karty graficznej: 32,3 cm**
Maks. wysokość chłodzenia na procesor: 16,5 cm
Maks. długość zasilacza: 20,0 cm
Maks. grubość chłodnicy z wentylatorem (tylni): 6,0 cm
Maks. grubość chłodnicy z wentylatorem (przód): 6,4 cm
Opakowanie zawiera
REV200
Zestaw akcesoriów
Instrukcja
Pozostałe informacje
* Zamiast wentylatorów można zainstalować opcjonalne radiatory
** 28,5 cm dla slotów rozszerzeń (Mini-ITX) nad tunelem zasilającym
Dodaj komentarz