Bezwodna pralka od LG obniży Wasze rachunki!

Południowokoreański gigant od dłuższego czasu planował rozpoczęcie badań, aczkolwiek do tej pory było to niemożliwe z powodu surowych środków bezpieczeństwa w kraju. Dopiero w czwartek 30 grudnia Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii zatwierdziło próbę technologii.

Dwutlenek węgla jako zamiennik wody?

Największą niewiadomą jest obecnie metoda, jaką mają zamiar wykorzystać w celu przekształcania pozyskiwanego ze środowiska dwutlenku węgla. Najpewniej proces ten będzie polegał na zmianie stanu skupieniu dwutlenku węgla z postaci gazowej w stan ciekły, za pomocą procesu chłodzenia i sprężania. W takiej formie nowa bezwodna pralka byłaby w stanie prać brudne ubrania bez wody, ale i jakichkolwiek detergentów!

pralka LG

W takim wypadku usuwanie zanieczyszczeń byłoby możliwe dzięki wykorzystaniu lepkości i napięcia powierzchniowego skroplonego dwutlenku węgla. Po wypraniu ubrań pralka zamieni skroplony dwutlenek węgla z powrotem w gaz, dzięki czemu będzie możliwe ponowne wykorzystanie go do kolejnego prania.

Przyszłość bezwodnej pralki

LG od dłuższego czasu starało się o uzyskanie zgody na rozpoczęcie badań nad projektem bezwodnej pralki. Przez długie oczekiwanie firma zdążyła już przygotować podwaliny pod projekt, dzięki czemu wygląda on obecnie bardzo obiecująco. W przypadku sukcesu nowego urządzenia na rynku, LG będzie mogło cieszyć się wybitnym osiągnięciem i zaliczeniem ogromnego progresu w rozwoju technologii.

Pralko suszarka
pralka LG

Po zakończeniu procesu rozwoju, firma przez kolejne dwa lata będzie testowała urządzenie w swoim laboratorium badawczym. W związku z tym, na ewentualny zakup rewolucyjnej pralki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać!

Ochrona środowiska… ale czy na pewno? 

Jak wiadomo, pralka od LG nie będzie wykorzystywać wody, ani żadnych detergentów. To bezpośrednio prowadzi do zmniejszenia ilości wody zużywanej obecnie w gospodarstwach domowych. Aczkolwiek, na skutek tego, że projekt jest obecnie na etapie wczesnego rozwoju, pojawia się wiele niewiadomych. Między innymi, ciekawym aspektem jest sposób, który będzie wykorzystywany do zmiany stanu skupienia CO2. 

Do takiego procesu będzie potrzebna energia, więc pralka zamiast używania wody i detergentów, zapewne zacznie zużywać większe ilości prądu. W tradycyjnych pralkach po zakończonym praniu brudna woda pełna zabrudzeń jest odprowadzana odpowiednimi rurami. W tym urządzeniu takie rozwiązanie byłoby niemożliwe, bo skroplony dwutlenek węgla ma być potem wykorzystywany do kolejnego prania. 

pralka LG

Jednym z możliwych sposobów na pozbycie się brudu z bezwodnej pralki mogłyby być na przykład odpowiednie filtry. Te musielibyśmy wymieniać po określonej liczbie prań. To niesie za sobą dodatkowe koszty i odpady w postaci zużytych filtrów. No chyba że byłyby one zbierane w określonych punktach, aby po odpowiednim przetworzeniu nadawałyby się do użytku. 

Nie wiemy również czy wszystkie ubrania, które obecnie pierzemy w tradycyjnych pralkach, nadawałyby się do prania w nowym urządzeniu od LG. Odpowiedzi na te, jak i inne nurtujące nas pytania, zapewne otrzymamy w nadchodzących miesiącach wraz z postępem prowadzonych badań!

Źródła: BeeBorn

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez