Do
góry
Apple_AirTag_aktualizacja

AirTag od Apple otrzymał aktualizację

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Apple wydało aktualizację poprawiającą bezpieczeństwo i prywatność działania lokalizatorów AirTag. Wielkimi krokami zbliża się również oficjalne wsparcie dla systemu Android!

W kwietniu 2021 roku do oferty Apple trafiły lokalizatory serii AirTag. Niestety w bardzo krótkim czasie od dnia premiery użytkownicy doszukali się poważnych problemów w ich działaniu. W rękach niepowołanej osoby pastylka od Apple mogła służyć do śledzenia nieświadomych osób.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

AirTagi nie takie bezpieczne? Śledzić może każdy!

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję w związku z zapowiedzią lokalizatorów od Apple. Jak się okazuje AirTagi jednak nie są tak bezpieczne, jak obiecywano!

Czytaj artykuł

Apple walczy z problemem

Dotychczasowo lokalizator wrzucony do torby czy kieszeni osoby nieświadomej umożliwiał łatwe śledzenie jego chwilowego właściciela i to w czasie rzeczywistym. Lokalizator w żaden sposób nie zdradzał swojego położenia. Przeciwdziałać temu miał iPhone osoby śledzonej, który powinien wyświetlić stosowny komunikat. Tak się jednak nie działo…

Aktualizacja oprogramowania urządzeń przyniosła ze sobą nową, poprawiającą poziom bezpieczeństwa użytkowników funkcję. Od teraz jeśli lokalizator znajdzie się z dala od iPhone’a swojego właściciela, wyda w losowym czasie sygnał dźwiękowy ostrzegający o swojej obecności osoby znajdujące się w pobliżu. AirTag uruchomi dźwięk w przedziale między 8 a 24 godzinami od oddalenia się od właściciela. Sama aktualizacja lokalizatorów wykonana zostanie automatycznie, kiedy tylko znajdzie się w pobliżu smartfona Apple.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

OPPO szykuje odpowiedź na AirTag od Apple!

Podoba Wam się AirTag od Apple, ale z jakiś powodów nie macie iPhone’a? Firma OPPO szykuje coś dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem!

Czytaj artykuł

AirTag na Android? Już niedługo

W oficjalnym oświadczeniu firmy Apple pojawiła się dość zaskakująca informacja, ponieważ lista urządzeń poszerzy się ponad gamę iPhone’ów.

Jak podano:

W tym roku wprowadzimy również aplikację na Androida, która umożliwi użytkownikom wykrywanie akcesorium obsługującego sieć AirTag lub Find My, które będzie mogło podróżować z użytkownikiem

AirTag Apple Android

Powyższa zapowiedź giganta z Cupertino wyraźnie wskazuje na to, że Apple ma duży apetyt na rynek urządzeń lokalizacyjnych. Jeżeli zestawimy to w parze z popularnością wyszukiwania hasła w internecie „AirTag Android”, to możemy spodziewać się, że już niedługo Apple może stać się liderem wśród producentów lokalizatorów.

Źródło: bbc.com

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!