Cena Apple TV+ w dół, gotujcie się na reklamy

Jak serwisy VOD mogą zachęcić klientów do swoich usług? Tańszym abonamentem. Tak właśnie postąpi Apple, ale w zamian przyjdzie Wam oglądać reklamy na Apple TV+. Czyżby nowy trend? Firma szuka kandydata, który zajmie się nadzorowaniem.

Netflix już w październiku zeszłego roku wystartował w niektórych krajach z tańszym pakietem zawierającym reklamy. Pomimo wielkich nadziei klienci nie rzucili się na ofertę. Nic dziwnego patrząc na to, że reklamy były wyświetlane co godzinę przez 5 minut. Sytuacja poskutkowała prośbą o zwrot pieniędzy dla niektórych reklamodawców.

Apple TV+

Tym razem Apple próbuje swoich sił i chce również wprowadzić nowy, tańszy pakiet w Apple TV+ zawierający reklamy. Ale ktoś musiałby umiejętnie zarządzać całym przedsięwzięciem. Dlatego gigant z Cupertino poszukuje osoby na stanowisko dyrektora ds. sprzedaży reklam.

Jeśli poszukiwania okazałyby się owocne, to jeszcze w tym roku pomysł miałby zostać wprowadzony w życie. Firma chce pozyskać klientów również poprzez rozszerzenie oferty sportowej. Ma o co walczyć, bo na ten moment nie ma zbyt dużej widowni.

Co przyniosą wielkie nadzieje?

Na ten moment koszt usługi wynosi 34,99 lub 44,99 złotych w zależności czy ma być to oferta skierowana do jednej osoby czy dla całej rodziny. To co macie na wyciągnięcie ręki to filmy i seriale w 4K dla drugiego wariantu.

Apple One

Oczywiście są to kwoty za Apple One, który zawiera również Apple Music, iCloud+ i Apple Arcade. Jednak nie ma możliwości wyboru tylko jednej usługi, jeśli reszta Wam nie odpowiada, bądź nie jest potrzebna. Nie wiadomo ile miałby kosztować nowy wariant z reklamami, choć pewne jest że cena byłaby niższa.

Firma próbuje rozpromować swoją działalność w sferze VOD, w związku z tym Apple chce pojawić się na Festiwalu Filmowym w Cannes. W celu zawarcia nowych kontraktów, jak i promowania swojego repertuaru, który ma być największą rozrywką tego wydarzenia. Mowa  o filmie “Killers of the Flower Moon” w reżyserii Martina Scorsese z udziałem słynnych gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro i Brendan Fraser.

Jakie jest Wasze zdanie – czy Apple po wprowadzeniu nowej oferty również uzyska rezultaty jak Netflix? A może jednak osiągnie sukces dzięki swojemu gronu odbiorców, które się powiększy?

Źródło: 9to5Mac

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!