Do
góry

Apple Watch Series 4 – cena i funkcje

Kolejna, czwarta już wersja Apple Watcha została zaprezentowana na tegorocznej konferencji. Niezmiennie jak w przypadku poprzednich generacji inteligentnego zegarka z Cupertino zachowana została kwadratowa forma ze znaczącymi zmianami wewnątrz.

Wielkość koperty nie uległa zmianie, jednakże ekran w niej zamknięty został powiększony w obydwu wersjach kolejno 38 do 40 mm, a w przypadku większej wersji z 42 do 44 mm. Jednakże same ramki wciąż są znaczące Wydłużeniu ma ulec także czas pracy na baterii. Według zapewnień ma wystarczyć na 18 godzin działania. Wyposażono go także w procesor 64-bitowy.

Wraz z premierą WatchOS 5 pojawi się możliwość znacznie większego dostosowania tarcz zegarka. Prawdopodobnie będzie także możliwość instalowania tarcz firm trzecich.

Sam Apple Watch został wyposażony w fizyczny przycisk boczny oraz Digital Crown, służące do poruszania się po zegarku jako wsparcie ekranu dotykowego. Konstrukcja Digital Crown została stworzona od nowa oraz wyposażona w tak zwany Haptic Feedback. Sprawić ma to iż używanie tego zegarka będzie przypominać użytkowanie zwykłego zegarka.

Cena i premiera

Za wersję z GPS przyjdzie nam zapłacić 399$ co daje nam 1 479zł, natomiast wersja GPS + sieć komórkowa to wydatek rzędu 499$, czyli 1 850 zł.

Co do premiery to możliwość zamówienia będzie możliwa od 21 września, natomiast trafi on do sklepów gdzie będzie można je także odebrać 28 września.

Ciekawe nowości

Jak można dowiedzieć się na konferencji Apple, najnowszy inteligentny zegarek został wyposażony w system, który wykryje kiedy jego użytkownik upadnie. Funkcja ta ma dać możliwość natychmiastowego wezwania pomocy na miejsce zdarzenia, niestety wymaga to karty eSIM, która w Polsce wciąż nie jest dostępna.

Kolejną nowością zdrowotną wprowadzoną w Apple Watch 4 jest swoisty system EKG. Potrafi on wykryć niewystarczającą ilość krwi pompowaną do tkanek, czy arytmię. Samo badanie EKG możemy wykonać właściwie w każdych warunkach wystarczy, że przez 30 sekund przytrzymamy palec na Digital Crown. Oczywiście aplikacja może przechowywać całą historię naszych badań i wyników.

Źródło:

https://www.apple.com/newsroom/2018/09/redesigned-apple-watch-series-4-revolutionizes-communication-fitness-and-health/

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!