Hisense Laser TV L9G Trichroma
Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się nowa odsłona innowacyjnej technologii laserowej, którą ujrzymy we flagowej serii Laser TV L9G. Wspomniany telewizor laserowy dostępny jest w rozmiarze 100 oraz 120 cali. W obu przypadkach pojawiły się projektory krótkiego rzutu, które zapewniają niesamowite przeżycia, niemal „przenosząc użytkownika w samo centrum akcji”.
To wszystko jest oczywiście możliwe dzięki technologii z trójkolorowym źródłem laserowym, która odpowiada za poprawę zakresu i utrzymanie jednolitości kolorów. Oprócz tego udało się osiągnąć jasność ekranu na poziomie aż 3000 lumenów! Dzięki zastosowaniu funkcji Ambient Light Rejection nie musimy martwić się o to, że jakiekolwiek światło będzie nam utrudniało seans.
Dodatkowe udogodnienia w L9G
Firma Hisense dała z siebie wszystko, aby seanse na nowych laserowych telewizorach jak najlepiej przypominały te kinowe. W związku z tym, oprócz wcześniej wspomnianych ulepszeń obrazu, szczególną uwagę zwrócili również na jakość dźwięku. Pomóc miała w tym technologia dźwięku obiektowego – Dolby Atmos – dzięki której możemy poczuć się, jakbyśmy siedzieli w centrum filmowej akcji.
Przy okazji dbania o jakość należy pamiętać również o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. W przypadku telewizorów laserowych sprawa jest o tyle łatwiejsza, że urządzenia te „nie emitują światła bezpośrednio na oczy”. Zamiast tego, obraz pojawia się na skutek odbicia światła z projektora na ekranie naszego telewizora.
W kontekście zdrowia naszych oczu zazwyczaj mówi się przede wszystkim o występowaniu niebieskiego światła. W telewizorach z serii L9G problem ten praktycznie nie istnieje, co dodatkowo potwierdza certyfikat TÜV Rheinland.
Co jeszcze przygotowało Hisense na 2022 rok?
Chińska firma Hisense jest głównym partnerem tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. W związku z tym na konferencji mogliśmy zobaczyć dwa oficjalne modele telewizorów przygotowane na wspomniany turniej. Jednym z nich jest wcześniej wspomniany Laser TV L9G, a drugim – U7HQ. Oprócz tego do serii ULED dołączył U8HQ, a do serii OLED zawitały modele A9H i A85H. Hisense podkreśla swoją szeroką ofertę z modelami we wszystkich technologiach, więc nie mogło zabraknąć rozszerzenia rodziny QLED o model E7HQ.
Wszystkie z zaprezentowanych modeli wyposażono w charakterystyczne funkcje, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś specjalnie dla siebie! Seria U7HQ dysponuje matrycą z odświeżaniem na poziomie 120 Hz, lepszą głębią czerni oraz wierniejszym odwzorowaniem szczegółów i kolorów na ekranie. Mini-LED Hisense w postaci U8HQ ULED 4K dostępny jest w wersji 55- lub 65-calowej. Za doskonałe odwzorowanie kolorów odpowiada w nim ponad 10 tysięcy diod oraz strefowe podświetlenie Full Array Local Dimming Pro.
Kolejnym z telewizorów jest 65-calowy A9H OLED 4K, który z całej oferty najbardziej wyróżnia się w kontekście jakości dźwięku. Pojawienie się „doskonałego, przestrzennego dźwięku” było możliwe dzięki nowemu systemowi 3.1.2 oraz technologii Sonic Screen.
Podziękować trzeba oczywiście również technologii Dolby Atmos Sound zapewniającej trójwymiarowy dźwięk, która również znalazła się w modelu A85H OLED 4K. Model A85H – w przeciwieństwie do A95 – dostępny jest w wersji 55- oraz 65- calowej. Warto również wspomnieć, że posiadacze tego modelu będą mogli cieszyć się z obrotowego stojaka, pozwalającego obracać telewizor do kąta 50°.
Ostatnim zaprezentowanym na konferencji Hisense telewizorem jest model z nowej linii w postaci E7HQ QLED 4K. W jego przypadku zdecydowanie nie możemy narzekać na wąski wybór rozmiarów, bowiem jest on dostępny w wersji: 43, 50 oraz 55 cali. W urządzeniach z tej serii pojawiła się funkcja Dolby Vision, a także oczywiście technologia Quantum Dot – kompatybilna z dekodowaniem HDR10, HDR10+ i HLG.
Najważniejsze technologie w telewizorach Hisense
Jeśli mowa o wyjątkowych funkcjach i technologiach, na pierwszym miejscu trzeba zdecydowanie postawić najnowszą wersję systemu operacyjnego VIDAA. Jego pierwsza wersja została wdrożona w 2014 roku, a tym momencie – na skutek długoletnich prac – Hisense określa system jako „jedna z najszybszych i najbardziej intuicyjnych platform smart TV”.
Oprócz standardowego sterowania pilotem otrzymujemy również możliwość sterowania głosowego – również w języku polskim – dzięki usłudze VIDAA VOICE. Najnowsza wersja VIDAA U6 pojawiła się w seriach ULED i OLED, a oprócz wyżej wymienionych sposobów z systemu możemy korzystać również za pomocą wirtualnych asystentów czy mobilnej aplikacji.
Warto również wspomnieć, że dzięki obecności HDMI 2.1 możemy korzystać z możliwości telewizorów Hisense w jakości 4K 120 Hz. Chińska firma pomyślała również o graczach, którzy ucieszą się z obecności technologii AMD Freesync oraz profesjonalnego trybu gry.
Pozwala to na pełną synchronizację z konsolami nowej generacji, a funkcja ALLM „automatycznie wykrywa, gdy użytkownik zaczyna grę i przełącza TV w tryb gry z najniższym input-lagiem. Nie należy zapominać o technologii IMAX Enhanced, która „gwarantuje użytkownikom U8HQ jakość obrazu i dźwięku porównywalną z jakością doznań kinowych”.
ŹRÓDŁO: portfolio Hisense
Dodaj komentarz