Do
góry

Microsoft rozwija xCloud! Będzie apka dla TV!

Microsoft ogłosił właśnie, że xCloud to projekt umożliwiający granie w chmurze bez ograniczeń. Czyżby krok milowy w branży gier wideo? 

xCloud jako dodatek do telewizora

O aplikacji Xboxa oraz możliwości grania w chmurze od Microsoftu słyszymy już od jakiegoś czasu. Teraz gigant z Redmond wraca z nowymi szczegółami. Według zapowiedzi już wkrótce Xbox czy komputer nie będzie potrzebny do grania. Obecnie trwają pracę nad xCloud, czyli aplikacją, która umożliwi granie w chmurze. Microsoft podejmuje odpowiednie kroki w tym temacie:

Współpracujemy z globalnymi producentami telewizorów, aby wbudować Game Pass bezpośrednio do telewizorów podłączonych do Internetu. Więc wszystko, czego będziesz potrzebował do grania to kontroler.

Liz Hamren, szefowa działu doświadczeń i platform gier w firmie Microsoft

Microsoft chciałby, aby jego aplikacja była także dostępna na sprzęcie z oprogramowaniem iOS. Jednakże Apple zablokował taką możliwość i w tym momencie firmy negocjują warunki.

Xbox Series
Microsoft xCloud

Szef Microsoftu ds. gier i Xbox – Phil Spencer zasugerował w wywiadzie dla Stratechery, że firma planuje dołączyć do swojej oferty urządzenia do strumieniowa gier. Podobno jest już prawie gotowe i wkrótce może zostać zaprezentowane. Przystawka ma być alternatywą dla posiadaczy telewizorów, które nie będą miały możliwości obsługi aplikacji Xbox TV.

Idealny dodatek do Xbox Game Pass

Spora baza gier różnych wydawców w przypadku Game Passa może skusić potencjalnych graczy do wybierania oferty ze strony Xboxa. Jednakże to nie oznacza, że firma rezygnuje z produkcji gier. Dyrektor Xbox Game Studios, Matt Booty, tuż przed E3 2021 zapowiedział, że Microsoft planuje wydawać jedną grę z segmentu AAA na kwartał. Podkreśla, że gaming jest wciąż ważnym segmentem firmy, który nie będzie pomijany. 

Microsoft xCloud

Potwierdził także, że firma wciąż rozgląda się za nowymi deweloperami, których mogłaby wykupić. Chodzi głównie o studia, które miały wcześniej dobre relacje z Microsoftem oraz takie, które skupiają się na tworzeniu nowych marek. Można się spodziewać, że w niedługim czasie Microsoft ogłosi swoje nowe produkcje.

Nie podano konkretnej daty, ale aplikacja ma ruszyć w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Czyżby Xbox przechodził do ostrej ofensywy na froncie gamingowym?

Źródła: The Verge #1, #2, DTNext

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!