Do
góry
2671306623_47294c8e9b_b — kopia

Nowe informacje o nadchodzącym PlayStation 5!

Konsola nowej generacji w wykonaniu Sony to jeden z najgorętszych tematów tego roku. Już w pierwszych miesiącach informowaliśmy was o wielu szczegółach związanych z PS5. W końcu w konsoli ma pojawić się niezwykle wydajny procesor APU, superszybki dysk NVMe, czy wsparcie dla technologii Ray-Tracingu.

Teraz jednak w sieci pojawiają się zupełnie nowe informacje, które są znacznie bardziej szczegółowe. Oficjalne kanały wskazują na obecność zmodyfikowanego procesora od firmy AMD, ten ma być oparty o architekturę Zen 2 i oferować na pokładzie 8 rdzeni i 16 wątków. To jednak nie największa rewelacja, ponieważ, najnowszy raport podaje dokładne wartości zegarów jak i wyniki testów syntetycznych w porównaniu do obecnej generacji. 

➡ Playstation 4 Pro w Niskiej cenie! 

➡ Cena Playstation VR 

W trakcie ostatniego weekendu podczas EGX 2019 redakcja Digital Foundry potwierdziła kodowe nazwy dla nadchodzących konsol. Według nich są to: Oberon, Gonzalo oraz Prospero. Natomiast Wccftech podaje dokładne wartości zegarów procesora. Ustalili je na podstawie testów, które od około miesiąca krążą po internecie. Według nich jednostka CPU, która znajdzie się w PS5 ma mieć taktowanie na poziomie 3.2 GHz. Potwierdzają dodatkowo informacje na temat ilości rdzeni i wątków jakie ma oferować procesor. 

Dodatkowo pojawiła się analiza wydajności w porównaniu do obecnej generacji. Sama redakcja uważa, że nowy procesor będzie jak to ujęli ”całkiem dobry” w porównaniu do PS4 oraz PS4 Pro. Wśród tych rewelacji znaleźć można coś co jak dotąd uchodziło za niemożliwe w przypadku konsol Sony, mowa oczywiście o wstecznej kompatybilności. Według redakcji Wccftech APU jakie znajdzie się w PS5 nie ma mieć żadnego problemu z opaleniem gier poprzednich generacji. Jednak jak dotąd nie wiadomo czy mowa tylko o obecnej generacji (PS4) czy na przykład grach z konsoli PS3 jak i PS2. 

Testy syntetyczne dosadnie pokazują jak potężna będzie nadchodząca generacja, wszystko za sprawą użytkownika Twittera, o niku Tum_Apisak. Już w czerwcu tego roku podał ogólne wyniki testów syntetycznych, które porównują standardową wersję PS4 oraz prawdopodobnie identycznie pozycjonowaną wersję PS5. Liczby mówią same za siebie, najnowsze APU ma być ponad 4-krotnie wydajniejsze niż obecna generacja (PS4, a nie wersja Pro). 

Choć benchmarki mogą pokazać, że nadchodząca generacja pod względem wydajności plasuje się ponad kartą graficzną GTX 1080, to wciąż trzeba do tych informacji podchodzić z odpowiednim dystansem. Konsola PS5 wciąż nie została publicznie zaprezentowana, a co za tym idzie wydajność, oraz elementy wewnętrzne wciąż mogą ulec zmianie. Niemniej jednak całość wygląda bardzo obiecująco, szczególnie dla Sony. 

➡ Playstation 4 Pro w Niskiej cenie! 

➡ Cena Playstation VR

Więcej szczegółów zapewne poznamy w okolicach przyszłorocznych świąt Bożego Narodzenia. Jak podał Jim Ryan, gracze będą mogli właśnie wtedy sprawdzić najnowszą generację konsol. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!