Image default
Gaming Home News Tech

Nowe informacje o nadchodzącym PlayStation 5!

Konsola nowej generacji w wykonaniu Sony to jeden z najgorętszych tematów tego roku. Już w pierwszych miesiącach informowaliśmy was o wielu szczegółach związanych z PS5. W końcu w konsoli ma pojawić się niezwykle wydajny procesor APU, superszybki dysk NVMe, czy wsparcie dla technologii Ray-Tracingu. 

Teraz jednak w sieci pojawiają się zupełnie nowe informacje, które są znacznie bardziej szczegółowe. Oficjalne kanały wskazują na obecność zmodyfikowanego procesora od firmy AMD, ten ma być oparty o architekturę Zen 2 i oferować na pokładzie 8 rdzeni i 16 wątków. To jednak nie największa rewelacja, ponieważ, najnowszy raport podaje dokładne wartości zegarów jak i wyniki testów syntetycznych w porównaniu do obecnej generacji. 

🛒 Playstation 4 Pro w Niskiej cenie! 
Cena Playstation VR 

W trakcie ostatniego weekendu podczas EGX 2019 redakcja Digital Foundry potwierdziła kodowe nazwy dla nadchodzących konsol. Według nich są to: Oberon, Gonzalo oraz Prospero. Natomiast Wccftech podaje dokładne wartości zegarów procesora. Ustalili je na podstawie testów, które od około miesiąca krążą po internecie. Według nich jednostka CPU, która znajdzie się w PS5 ma mieć taktowanie na poziomie 3.2 GHz. Potwierdzają dodatkowo informacje na temat ilości rdzeni i wątków jakie ma oferować procesor. 

Dodatkowo pojawiła się analiza wydajności w porównaniu do obecnej generacji. Sama redakcja uważa, że nowy procesor będzie jak to ujęli ”całkiem dobry” w porównaniu do PS4 oraz PS4 Pro. Wśród tych rewelacji znaleźć można coś co jak dotąd uchodziło za niemożliwe w przypadku konsol Sony, mowa oczywiście o wstecznej kompatybilności. Według redakcji Wccftech APU jakie znajdzie się w PS5 nie ma mieć żadnego problemu z opaleniem gier poprzednich generacji. Jednak jak dotąd nie wiadomo czy mowa tylko o obecnej generacji (PS4) czy na przykład grach z konsoli PS3 jak i PS2. 

Testy syntetyczne dosadnie pokazują jak potężna będzie nadchodząca generacja, wszystko za sprawą użytkownika Twittera, o niku Tum_Apisak. Już w czerwcu tego roku podał ogólne wyniki testów syntetycznych, które porównują standardową wersję PS4 oraz prawdopodobnie identycznie pozycjonowaną wersję PS5. Liczby mówią same za siebie, najnowsze APU ma być ponad 4-krotnie wydajniejsze niż obecna generacja (PS4, a nie wersja Pro). 

Choć benchmarki mogą pokazać, że nadchodząca generacja pod względem wydajności plasuje się ponad kartą graficzną GTX 1080, to wciąż trzeba do tych informacji podchodzić z odpowiednim dystansem. Konsola PS5 wciąż nie została publicznie zaprezentowana, a co za tym idzie wydajność, oraz elementy wewnętrzne wciąż mogą ulec zmianie. Niemniej jednak całość wygląda bardzo obiecująco, szczególnie dla Sony. 

🛒 Playstation 4 Pro w Niskiej cenie! 
Cena Playstation VR

Więcej szczegółów zapewne poznamy w okolicach przyszłorocznych świąt Bożego Narodzenia. Jak podał Jim Ryan, gracze będą mogli właśnie wtedy sprawdzić najnowszą generację konsol. 

Ładowanie....

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce. Akceptuję Czytaj więcej