Użytkownicy Pixela 6 od Google zaczęli się masowo skarżyć na problem ze smartfonem.
Przywrócenie ustawień fabrycznych wywołało zawał u nie jednej osoby, po tym co zobaczyły na swoim ekranie.
Stosowane były różne rozwiązania, jednak sam Google nie wie co poradzić na błąd.
Ustawienia fabryczne wyczyszczą telefon do zera
Smartfony potrafią mieć różne błędy związane z aktualizacją, jak niedziałające funkcje, błędy, czy jak to było w przypadku iPhone’a powracające, usunięte zdjęcia. Jednak co by się nie działo, nie były to zazwyczaj większe problemy.
Do teraz… Bowiem posiadacze Pixeli 6 mają ciężki orzech do zgryzienia, o czym piszą na różnych forach, w tym na Google Support czy oczywiście na Reddicie. Mowa o sytuacji, gdy użytkownik zainicjuje przywracanie do ustawień fabrycznych.

Urządzenie nie chce się uruchomić wcale i wyświetla się komunikat o błędzie brzmiące: „Urządzenie nie może załadować systemu Android”. Polecane jest w tym przypadku wykonanie drugiego przywrócenia ustawień fabrycznych.
Inni widzą komunikat typu: “Nie udało się załadować Androida. Twoje dane mogą zostać uszkodzone. Jeśli nadal będziesz otrzymywać ten komunikat, może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia i usunięcie wszystkich zapisanych na nim danych.” Co jest trochę błędnym kołem.
Aktualizacja zniszczyła serię Pixeli 6
Pojawiły się informacje, że proces powrotu do ustawień fabrycznych, usuwa plik “tune2fs”, który jest istotny do funkcjonowania urządzenia. Co ciekawe tylko telefony z serii szóstej są “dotknięte” tym błędem.

Jedna osoba zgłosiła, że ta sytuacja miała miejsce po zainstalowaniu wersji Androida 15 Beta 3, inni zaś nie podzielili się jaką wersję systemu mieli zainstalowaną podczas nieszczęśliwego incydentu. Jednak jest prawdopodobne, że problem wynika z aktualizacji.
Niektórzy próbowali uporać się z problemem przy pomocy programu “Android Flash Tool”, ale ten nie rozpoznaje urządzenia w ogóle. Pozostaje jedynie jeszcze “Pixel Repair Tool”.
Cóż… niektórym po uruchomieniu aplikacji wychodził komunikat, że aktualizacja jest “zbyt nowa i nie jest wspierana”. Sam program musi otrzymać update, aby było w stanie naprawić problem. Ale podobno nawet to nie jest w stanie pomóc, a Google jest bezsilny i proponuje zakup nowej płyty głównej do smartfona. A ta swoja drogą przewyższa wartość smartfona.

Warto uważać i nie wykonywać aktualizacji czy resetowania komórki pochopnie. Bowiem mogą potem pojawiać się takie problemy. Dobrze jest poczytać w Internecie czy inni nie mają problemów po skończonej instalacji.
Źródło: Pixel Phone Help, Reddit
Dodaj komentarz