Do
góry
ps5_mini

Sony potwierdziło słowa jednego z użytkowników Reddita ukrywającego się pod pseudonimem RuthenicCookie, nie pojawią się oni bowiem na targach E3 w 2019 roku. Co ciekawe post na portalu pojawił się jeszcze przed oficjalną informacją. To pozwala snuć pewne teorie co do dalszych postów użytkownika bo podał on bardzo ciekawe doniesienia.

Jego zdaniem Sony zdecydowało się nie brać udziału w przyszłorocznym E3 ze względu na przygotowania do premiery PlayStation 5 w 2020 roku, ale po kolei. PS5 ma zostać zaprezentowane w połowie 2019 roku podczas eventu PlayStation Experience. Premiera sklepowa przewidziana została na marzec lub listopad 2020 roku, będzie to 7 lat od czasu kiedy swoją premierę miało PlayStation 4.

Według użytkownika Reddita zestawy deweloperskie PS5 już trafiły do deweloperów, którzy mają okazję na nich pracować od dłuższego czasu. Jego zdaniem jest to “bestia” z 8-rdzeniowym procesorem Ryzen, a cena startowa ma wynosić około 500$.

Wraz z plotkami dotyczącymi premiery PS5 pojawiły się doniesienia o nowej wersji PlayStation VR, zestawu wirtualnej rzeczywistości, który jest dedykowany konsolom PlayStation.  PSVR 2 ma zostać odświerzony, wyposażony w kamerę, a nawet Sony powiedziało iż testują rękawice wirtualnej rzeczywistości dla zestawu.

Gry ekskluzywne, które zobaczymy na premierę PS5 będą prawdopodobnie ładniejszymi, lepiej działającymi tytułami wydanymi na PS4 tj. Death Stranding, The Last of Us Part II oraz Ghost of Tsushima. Sytuacja jest bardzo analogiczna do tej jak miało to miejsce w przypadku premiery PS4. Niemniej jednak trzeba tu pamiętać, że między innymi Naughty Dog pracuje nad zupełnie nową marką, która oczywiście trafi jako exclusive tylko na konsolę PlayStation.

Informacje dość konkretne ale i bardzo mocne, w końcu zapowiedź konsoli oraz gogli VR wraz z tytułami startowymi to nie byle jaki przeciek. RuthenicCookie podał także informacje dotyczące najnowszej gry Anthem od studia BioWare. Nie wdając się zbędnie w szczegóły, twierdzi on, iż grę czeka conajmniej jeszcze jedno przełożenie premiery. Jeżeli informacje te okażą się prawdą, doniesienia dotyczące PS5 będzie można traktować coraz poważniej.

Źródła:

  1. Digital Trends
  2. Reddit
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!