Intel Core i5-11400F

Przemyt procesorów w sztucznym brzuchu… To nie mogło się udać

Przemyty drogich sprzętów i komponentów komputerowych są obecnie dość „popularnym zjawiskiem”. Ludzka wyobraźnia nie zna jednak granic, co potwierdza Chinka, która próbowała przemycić ponad 200 procesorów w… sztucznym brzuchu!

Czy Chinka chciała pobić próbę przemytnika z marca?

Choć próby przemytów – przede wszystkim drogiej elektroniki – są „na porządku dziennym”, organy ścigania oczywiście nie informują o każdej udaremnionej próbie. Oprócz tego należy również pamiętać, że – niezależnie od zaangażowania – nie ma możliwości, aby udało się złapać wszystkich potencjalnych przemytników. W związku z tym, do ewentualnych statystyk z nimi związanych należy również doliczyć te próby, które zakończyły się powodzeniem.

Jedna z głośniejszych tego typu prób miała miejsce w marcu, kiedy to mężczyzna próbował przemycić 160 procesorów przytwierdzonych do ciała. O wspomnianym incydencie – na podstawie informacji udostępnionych przez Chiński Urząd Celny – napisał wtedy portal VIDEOCARDZ. Co więcej, przy mężczyźnie określonym mianem „CPU Man” lub „chodzącego procesora”, znaleziono także 16 składanych telefonów.

W kolekcji jego 160 procesorów znalazły się te z 11 i 12 generacji Intela, ale zdecydowaną większością był model Core i5-12600KF. Na tamten moment były one wyceniane na 330 dolarów, co oznacza, że mężczyzna próbował przemycić ponad 50 000 dolarów amerykańskich. Niespełna 9 miesięcy po tym zdarzeniu Chinka – przechowująca 200 procesorów w silikonowym brzuchu – chciała dokonać jeszcze większego przemytu!

Ponad 200 procesorów w sztucznym silikonowym brzuchu!

O zuchwalej próbie przemytu Chinki poinformował portal DEXERTO, który zaczerpnął informacje od chińskiego MyDrivers. Jak donoszą wcześniej wspomniane portale, kobieta – chcąc przemycić 200 procesorów na swoim ciele – zamierzała przedostać się do chińskiego miasta. Głównym powodem do przeprowadzenia rewizji osobistej było najprawdopodobniej jej… nieprzygotowanie. Według doniesień, wyglądała ona na kobietę w późnej ciąży, zaś w rozmowie z celnikiem stwierdziła, że jest dopiero w 5-6 miesiącu.

To wzbudziło zainteresowanie tamtejszych pracowników celnych, którzy zaprosili kobietę na przeszukanie. Na jej niekorzyść silikonowy brzuch nie pomógł w oszukaniu maszyny bezpieczeństwa, która wykryła coś nietypowego na ciele kobiety. Jak się później okazało, sztuczny brzuch skrywał w sobie… 202 procesory Intel Alder Lake i 9 iPhone’ów! Podobnie jak w przypadku marcowej próby przemytu, wartość wymienionych przedmiotów oszacowano na około 50 000 dolarów!

Jak myślicie, co jeszcze będą próbowali schować w swoich ciałach przemytnicy? Liczycie na to, że już niedługo usłyszymy o śmiałkach próbujących przemycać najnowsze karty graficzne?

ŹRÓDŁO: DEXERTO, ROCKPAPERSHOTGUN

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!