Sony wróci na rynek przenośnych konsoli! Czym jest Q Lite?

Sony wróci na rynek przenośnych konsoli! Czym jest Q Lite?

Sony najprawdopodobniej nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w temacie przenośnych konsoli do gier. Po ostatniej sromotnej porażce mają oni pracować nad nowym produktem, określanym jako PlayStation Q Lite.

Mimo zastoju na rynku przenośnych konsoli dla graczy, japoński producent ma pracować nad urządzeniem, które zamiesza wśród fanów mobilności.

Choć na ten moment brakuje oficjalnych informacji, to wiadomo już, że przenośna konsola będzie miała dużo wspólnego z graniem w chmurze.

Reklama

Reakcja Sony na spadek popularności przenośnych konsoli

Najprawdopodobniej nie trzeba nikogo informować o tym, że w ciągu ostatnich kilku lat rynek przenośnych konsoli niesamowicie stracił na popularności. Główną przyczyną takiego, a nie innego stanu rzeczy jest rosnąca popularność gier mobilnych. Większość potencjalnych użytkowników preferowała powiem korzystanie ze swojego smartfona i to właśnie za jego pośrednictwem granie w ulubione tytuły mobilne. Oprócz wygody i braku potrzeby noszenia ze sobą kolejnego urządzenia, smartfony praktycznie w żadnym stopniu nie odstają również pod względem samej wydajności.

Sony - PlayStation Q Lite lepsze od PS VITA?
PlayStation Vita (źródło: The New York Times)

Choć wspomniany spadek raczej nie wzbudził większego oburzenia na światowym rynku, to ostatnie plotki wskazują na to, że japoński producent elektroniki użytkowej po raz kolejny zamierza trochę namieszać. Wszystko za sprawą nadchodzącej konsoli PlayStation Q Lite, która ma znajdować się aktualnie w fazie testów jakościowych. Ewentualny sukces projektu jest rzecz jasna nieoczywistą kwestią na ten moment, bowiem o samej konsoli nie wiemy praktycznie nic. Mimo tego fakt, iż za tym pomysłem stoi właśnie Sony, może być już dość dużym krokiem do osiągnięcia ustalonego celu. Japońska marka ma w swoim portfolio wiele udanych projektów, zwłaszcza jeśli chodzi o „standardowe” konsole do gier.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Piekło zamarzło. Nintendo za darmo naprawi kontrolery Joy-Con

Nintendo przyznało prawo darmowej naprawy kontrolerów Joy-Con również na terenie Polski. Z gwarancją czy nie należy Ci się serwis zepsutej części. Oczywiście jak zawsze są wyjątki od zasady.

Czytaj artykuł
Reklama

Co wiemy o PlayStation Q Lite?

Na samym początku warto zaznaczyć, że według dostępnych informacji urządzenie to nie będzie w pełni przenośne. Zamiast tego ma opierać się na rozwijanej przez Sony w ostatnim czasie technologii Remote Play. Oznacza to, że PlayStation Q Lite będzie potrzebowało do działania dostępu do PlayStation 5. Z rozgrywki na przenośnej konsoli będziemy mogli cieszyć się w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. Wszystko będzie wyświetlało nam się na 8-calowym, dotykowym ekranie LCD, a obsługa urządzenia ma być podobna do tej z urządzeń DualSense.

Sony - PlayStation Q Lite
źródło: Pocket-lint

Obecnie oczywiście brakuje jakichkolwiek oficjalnych informacji ze strony japońskiego producenta, ale to, według portalu Gizchina, może zmienić się już w czerwcu, przy okazji PlayStation Showcase. Ciekawym aspektem jest również to, że o Sony PlayStation Q Lite doniosło dwóch informatorów, ale ich raporty nieco różnią się od siebie.

Sony - PlayStation Q Lite
źródło: saudi gamer

Według pierwszego, byłego dziennikarza Toma Hendersona, ma to być dodatkowe akcesorium do PlayStation 5, które umożliwi graczom funkcję zdalnego grania. Innego zdania jest jednak Jeff Grubb, według którego Sony ma pracować nad stworzeniem dedykowanej konsoli do gier w chmurze. Choć na ten moment jeszcze nie wiadomo, jaką dokładnie formę przyjmie PlayStation Q Lite, to już możemy się spodziewać, że będzie to inna konsola przenośna, niż dotychczas.

Wolicie grać na smartfonach czy na przenośnych konsolach? Wolelibyście, żeby PlayStation Q Lite było jedynie akcesorium do PS5, czy prawdziwą konsolą do gry w chmurze?

ŹRÓDŁO: Gizchina, FLOW GAMES

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!