Szybciej znaczy lepiej – Messenger zalicza update!

Messenger otrzymuje wiele aktualizacji, aby był jeszcze wygodniejszy I jeszcze bardziej wydajny. Najnowszy update skupia się na tym ostatnim elemencie. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Messenger otrzymuje wiele aktualizacji, aby był jeszcze wygodniejszy I jeszcze bardziej wydajny. Najnowszy update skupia się na tym ostatnim elemencie. 

Prawdą jest, że pomysły na nowe funkcje mogą się przyjąć od razu, albo zyskać łatkę tych absolutnie bezużytecznych. Tym razem postawiono na 3 ulepszenia a między innymi: kolejne skórki, jeszcze szybszą komunikację czy w końcu specjalny kod QR. Czy wszystkie trzy będą faktycznie przydatne na co dzień? O tym przekonacie się już w niedalekiej przyszłości.

To co ucieszy oko

Zacznijmy od pierwszej nowości, choć nie do końca można tak to nazwać. Są to po prostu kolejne motywy w komunikatorze. Świeżością będzie ten stworzony na potrzeby promowania nowego albumu artystki Olivi Rodrigo. Fiolet, pastelowe naklejki i różowa koperta mają nawiązywać do twórczości piosenkarki. Drugi z kolei to motyw nawiązujący do Światowego Dnia Oceanów utrzymany w błękitnych barwach wraz z rafą koralową w tle i wielorybem funkcjonującym, jako emoji. 

Messenger

Ostatni design “F9” odnosi się do najnowszego filmu z serii “Szybcy i Wściekli”. W tle zostały umieszczone ciemnoszare chmury unoszące się nad kołem auta, co ma symbolizować zawrotną prędkość znaną z tych filmów. Dymki czatu mają lekkie przejście z żółtego na pomarańczowy – podobne odcienie znajdują się na jednym z plakatów promujących film. Domyślną ikoną emoji jest ustawiona wściekła buźka, czego nie trzeba chyba tłumaczyć.

Jako, że jest czerwiec to wszyscy Ci z Was, którzy czują się dumni ze swojej orientacji, ale nie tylko oni, mogą skorzystać z motywu “Pride”. Z dobranym czarnym tłem, tęczowymi dymkami i flagą LGBTQ+ jako emoji. Już teraz możecie ustawić dowolny opisany motyw w swojej komórce. Jeśli nie widzicie ich to sprawdźcie czy macie aktualną wersję aplikacji messenger.

Szybciej i prościej

Jedną z najciekawszych nowości doczekały się szybkie odpowiedzi. Do teraz odpowiadanie na zdjęcia wysłane przez Waszych znajomych odbywało się bezpośrednio w oknie rozmowy. Przy dużej liczbie fotek było to raczej mało wygodne. Za sprawą najnowszej aktualizacji, która pojawiła się już na iPhone nie powinno być z tym większego problemu. 

Od teraz nie będzie konieczne wracanie do ekranu głównego konwersacji. Rozwiązaniem problemu jest dodany pasek szybkiej odpowiedzi, który wyświetla się nad zdjęciem lub filmem. Odpisywanie stanie się przez to jeszcze sprawniejsze. Z kolei, żeby opuścić tryb pisania wystarczy, że przesuniecie palcem w górę.

Wątpliwa przyszłość

Na koniec coś, co mogłoby zadziałać, ale jest u nas po prostu niedostępne, czyli kod QR i płatność z Facebook Pay. Za sprawą kodu i łącza płatniczego moglibyśmy wysłać, bądź poprosić o przekazanie pieniędzy osoby, które nie posiadają konta na Facebooku. Jednak problem w tym, że w usługa Facebook Pay nie jest obecna w samym Messengerze.

W zeszłym roku Facebook Pay trafił do Polski, ale jest obecny jedynie bezpośrednio w aplikacji Facebook oraz na Instagramie. Na jej uruchomienie wewnątrz komunikatora Messenger będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Facebook, 9TO5Mac

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez