TCL NXTPaper 10s

TCL NXTPaper 10s – ratunek dla oczu!

Firma TCL poinformowała ostatnio o wypuszczeniu nowego tabletu. Mowa o modelu TCL NXTPaper 10s, następcy TCL TAB 10s. Najwięcej uwagi poświęcono ekranowi, który ma być zbawieniem dla naszych oczu!

Awatar Kamil Malczyk

Firma TCL poinformowała ostatnio o wypuszczeniu nowego tabletu. Mowa o modelu TCL NXTPaper 10s, następcy TCL TAB 10s. Najwięcej uwagi poświęcono ekranowi, który ma być zbawieniem dla naszych oczu!

Kilka słów o poprzedniku od TCL

TCL TAB 10s pojawił się na rynku w I kwartale 2021 roku, czyli stosunkowo niedawno. W jego „wnętrzu” miejsce znalazł 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT8768 o zegarze procesora na poziomie 2.0 GHz. Produkt ten był oparty na systemie operacyjnym Android 10, a „przy życiu” utrzymywała go bateria o pojemności 8000 mAh. W kontekście pamięci RAM warto wspomnieć, że TCL TAB 10s był dostępny w dwóch wersjach: 3 GB oraz 4 GB.

tcl tab 10s

Podobny wybór otrzymaliśmy również w kontekście przestrzeni na dane, bowiem podstawowe wersje tego tabletu „udostępniały” nam 32 lub 64 GB wolnej pamięci. Warto również wspomnieć o 10-calowym ekranie z kolorowym wyświetlaczem LCD. Niestety, podczas korzystania z TCL TAB 10s musieliśmy zadowolić się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Tablet ten „udostępnia” nam powierzchnię roboczą o rozdzielczości 1200×1920 px, co przekłada się na jego wagę na poziomie 460 g.

Ekran stworzony z myślą o ochronie oczu

Jak wspominaliśmy wcześniej, TCL NXTPaper 10s został stworzony przede wszystkim z myślą o ochronie naszych oczu. Co za tym idzie, producenci dali z siebie wszystko, aby w jak największym stopniu wyeliminować wpływ jasnego, niebieskiego światła. Jak informuje TCL, „funkcja ochrony oczu stosowana jest w tabletach już od dawna”, ale oni postanowili pójść o krok dalej. Nie chcąc zatrzymywać się na popularnych zastosowaniach, postanowili mocno zaingerować w sam wyświetlacz, tworząc ekran idealny dla ludzkiego oka.

brak zoltego ekranu w tcl nxtpaper 10s

W prawie wszystkich urządzeniach z wyświetlaczami dostajemy możliwość skonfigurowania tzw. „trybu nocnego”. Jest to oczywiście funkcja, która ma chronić nasz wzrok przed niebieskim światłem, głównie w godzinach wieczornych lub nocnych. Wielu użytkowników nie chce przekonać się do tego zastosowania, bowiem przeszkadza im efekt uboczny uruchomienia wspomnianego trybu. Mowa tutaj o pełnym ciepłych barw – „żółtym ekranie” – czyli właśnie sposobie na wyeliminowanie niebieskiego światła.

TCL – chcąc pozbyć się niechcianego efektu „żółtego ekranu” – wykonało ekran „składający się z dziesięciu precyzyjnie wykonanych warstw”. Według podanych przez firmę informacji, takie rozwiązanie pomogło im wyeliminować szkodliwe niebieskie światło w aż 73%! Jednocześnie spełnili oni główne wymaganie, czyli nie pozbyli się „pięknych, żywych i naturalnych kolorów”.

10-warstwowy ekran w tcl nxtpaper 10s

Efekty ich działań możemy sprawdzić na ekranie IPS o rozdzielczości FHD (1920×1200), mogącym wyświetlić „ponad 16 milionów kolorów”. Co więcej, tablet NXTPaper 10s „otrzymał” nagrodę „Eye Protection Innovation Award Of The Year” (nagroda za innowacje w ochronie oczu) podczas tegorocznych targów CES 2022.

TCL NXTPaper 10s, czyli wysoka wydajność i ergonomiczny rysik

kamera w tcl nxtpaper 10s

Oprócz kwestii bezpieczeństwa naszych oczu, jednym z głównych czynników jest również ich wysoka wydajność. O tym zdecydowanie wie firma TCL, bowiem w ich tablecie pojawił się 8-rdzeniowy procesor MT 8768 oraz karta graficzna GE8320. Tablet ma również predyspozycje do nagrywania dobrej jakości filmów, co potwierdza obecność tylnej 8-megapikselowej kamery z autofocusem oraz przedniej 5-megapikselowej.

Obie kamery umożliwiają nagrywanie w rozdzielczości 1080p w 30 klatkach, a za aspekty audio w tablecie odpowiadają dwa głośniki i dwa mikrofony. W NXTPaper 10s znalazła się bateria o pojemności 8000 mAh, która pozwoli nam na długie korzystanie z urządzenia. Jednym z zajęć, które możemy podjąć w tym czasie, może być zapełnianie powierzchni na dane, bowiem w tym tablecie pamięć możemy rozszerzyć do aż 256 GB.

ergonomiczny rysik w tcl nxtpaper 10s

Jeśli jednak nie lubicie „klikać” na dotykowym wyświetlaczu bezpośrednio za pomocą swoich palców, zawsze możecie skorzystać z dołączonego rysika. I to nie byle jakiego, bowiem w zestawie z tabletem od TCL dostajemy szybko działający rysik T-Pen. Jak zapewnia producent, pisanie za jego pomocą praktycznie wcale nie różni się od pisania na tradycyjnym papierze, a „jego ergonomiczny kształt zapobiega nadmiernemu drętwieniu nadgarstka”.

ŹRÓDŁO: informacja prasowa TCL

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.