Do
góry
umidigi_a7s_technostrefa

Umidigi A7S | Pierwszy budżetowy smartfon z termometrem!

Obecna sytuacja, która wielu osobom wciąż daje się we znaki zmusiła wielu producentów do prowadzenia innowacji w swoich produktach. Umidigi jest właśnie jedną z nich.

Właśnie ta marka znana z niezwykle budżetowych smartfonów, które może nie powalają na kolana wydajnością, ale są przy tym niezwykle opłacalne zaprezentowała pierwszy budżetowy smartfon z termometrem działającym na podczerwień. Nie jest to w żadnym wypadku technologia kosmiczna, jednak jest pewnym symbolem obecnych czasów.

Oczywiście Umidigi to pierwszy producent, który pochwalił się wprowadzeniem takiego smartfona do obiegu. Na tym polu prym wiedzie Honor, z Modelem Play 4 Pro, który pojawił się już w czerwcu i korzystał właściwie z tej samej technologii. Jednak omawiany dzisiaj smartfon ma jeden ogromny wyróżnik, a jest nim cena. W przedsprzedaży będzie on, bowiem kosztować zaledwie 69.99$, a jego regularna cena to 99.99$.

➡ Umidigi A7S w AliExpress

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

↪ Promocje na Smartfony!

Ta jest niewątpliwie zachęcająca, choć sam smartfon będzie bardziej ciekawostką, czy narzędziem, które poza opcją pomiaru temperatury pozwoli na podstawowy kontakt ze światem. Jak możecie się spodziewać, specyfikacja smartfona za niespełna 400 zł nie powala na kolana. Jednak, jako smartfon tani, znajdujący się w segmencie tak zwanego Entry-Level oferujący taką funkcję może zrobić całkiem sporą furorę, nie koniecznie wśród osób młodych, ale przede wszystkim starszych.

Specyfikacja

Specyfikacja, mimo, że bardzo podstawowa to bez trudu powinna radzić sobie z codziennymi zadaniami. Za wszystkie obliczenia będzie odpowiadać procesor MediaTek MT6737 – jest to 4-rdzeniowa jednostka o taktowaniu 1.25GHz. Do tego na płycie głównej znalazły się 2GB pamięci operacyjnej oraz 32GB na Wasze dane. Tę dodatkowo można rozszerzyć za pomocą karty microSD, która na tacce otrzymała swój dedykowany slot.

➡ Umidigi A7S w AliExpress

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

↪ Promocje na Smartfony!

To wszystko zasila bateria o pojemności 4150 mAh, co ciekawe w tym smartfonie zabrakło obsługi szybkiego ładowania. Jak na rok 2020 jest to dość nietypowy zabieg, ale jest to raczej efekt cięcia kosztów, niż niedopatrzenie. Niemniej jednak sam smartfon ładuje się przez złącze USB-C, nie zapomniano także o gnieździe słuchawkowym.

Na froncie znalazł się ekran o przekątnej 6.53-cala w rozdzielczości HD+ oraz proporcjach 20:9. Ramki wokół ekranu są oczywiście obecne, ale nie są też przesadnie grube, a do tego na dolnej krawędzi nie znalazło się logo czy też nazwa producenta, które dodatkowo pogrubia „podbródek” smartfona.

Na górze ekranu znalazło się niewielkie wcięcie, z kamerką do selfie. Ta ma rozdzielczość 8 Mpix i nagrywa maksymalnie w 720p. Z tyłu znalazły się za to 3 aparaty, umieszczone w prostokątnej wysepce razem z termometrem. Na zestaw 3 aparatów składa się obiektyw główny o rozdzielczości 13 Mpix ze światłem f/1.8, do tego jest 8 Mpix szeroki kąt, z polem widzenia 120°. Ostatni sensor to kamera makro o rozdzielczości 2 Mpix.

Termometr

Jest to właściwie główna funkcja tego smartfona, więc warto poświęcić jej trochę więcej uwagi. Umidigi postawiło tutaj na sprawdzoną już technologię bezdotykowego pomiaru temperatury z wykorzystaniem podczerwieni. W domyśle ten termometr ma służyć do mierzenia temperatury osób z najbliższego otoczenia, jednak sam sensor będzie mieć najpewniej znacznie szerszy zakres pomiarowy. Dla porównania wcześniej wspomniany Honor Play 4 Pro mierzył temperatury od -20°C do maksymalnie +100°C. W tym wypadku może być podobnie.

Firma poszła jednak jeszcze o krok dalej. Poza faktem, że na pokładzie modelu A7S znalazł się termometr, to na jednym z boków urządzenia znalazł się dodatkowy przycisk, który może posłużyć do wywołania dedykowanej mu aplikacji do pomiaru temperatury. Sam przycisk jest programowalny i obsługuje „gesty” jak krótkie kliknięcie czy też przytrzymanie, fabrycznie został on przypisany do aplikacji termometru, jednak można to zmienić w ustawieniach. Dodatkowo firma chwali się, że jest to pierwszy bezdotykowy termometr wspierany przez sztuczną inteligencję, cokolwiek to znaczy.

➡ Umidigi A7S w AliExpress

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

↪ Promocje na Smartfony!

System

Umidigi A7S bez zaskoczeń działa na androidzie, jednak jest to wersja Android GO 10, skrojona z myślą właśnie o modelach budżetowych. Google maksymalnie odchudziło system w taki sposób by zabierał on jak najmniej miejsca, ale też działał płynnie na mniej wydajnych urządzeniach. Jest to jedno z niewielu urządzeń korzystających z tego systemu.

Cena i dostępność

Smartfon został już zaprezentowany, a jego przedsprzedaż rozpocznie się 21 września w oficjalnym sklepie Umidigi w serwisie AliExpress. Tam też będziecie mogli go zakupić w promocyjnej cenie 69.99$, co przy obecnym kursie daje nam niecałe 264 zł. Po zakończeniu przedsprzedaży normalna cena tego smartfona będzie wynosić 99.99$, czyli niespełna 380 zł. 

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!