ClickMeeting | Sprawdziliśmy Polski program do Webinarów!

Przyszło nam wszystkim żyć w bardzo “ciekawych” czasach. Obecnie okoliczności, jakie panują na całym świecie zmusiły wielu ludzie do zmian swoich zwyczajów czy przyzwyczajeń z dnia codziennego. Okazało się też, że wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Ba! Dotyczy to nawet pracy czy nauki!

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Wśród wielu narzędzi, jakie można, a wręcz powinno się wykorzystywać w trakcie pracy czy też nauki zdalnej są aplikacje umożliwiające interakcje międzyludzkie. Wiele osób pomyśli o starym dobrym Skype, a jeżeli są wśród was gracze na pewno wspomnicie Discorda. Jednak te mają swoje ograniczenia i z pewnością nie zostały zaprojektowane by zebrać na pojedynczym wydarzeniu nawet 1000 osób by przeprowadzić na przykład ogromną konferencję prasową lub wykład otwarty.

Jednym z ciekawszych narzędzi, które pozwala na właśnie taką konferencję jest ClickMeeting. Oczywiście to nie jedyny jego wyróżnik, można powiedzieć, że jeden z całkiem długiej listy. ClickMeeting to w pełni Polski pomysł, który w naszym kraju dopiero zyskuje na popularności, jednak za naszymi granicami odnotowuje ogromne sukcesy. Na ten temat pojawił się już wpis na naszej stronie, jeżeli jesteście zainteresowani to koniecznie go sprawdźcie.

Lekcje i Webinary

Głównym zadaniem, na jakie pozwala ClickMeeting to bardzo proste prowadzenie lekcji, webinarów czy spotkań online. Co ważne te odbywają się jedynie za pośrednictwem przeglądarki, co pod wieloma względami jest niezwykle wygodne, choć wśród ogromu zainteresowanych znajdą się zapewne i tacy, którzy woleliby do tego standardową aplikację desktopową. Interfejs webowy oferuje jednak ogrom funkcji, a każda z nich pozwala dodatkowo dostosować prezentację do Waszych osobistych potrzeb.

Custom Branding

Wśród wielu z nich znalazło się miejsce dla tak zwanego „custom brandingu” jest to nic innego jak możliwość wyboru własnej szaty graficznej dla spotkania. Coś, co z pewnością przydatne jest w przeróżnych korporacjach, ale też w trakcie meeting’ów branżowych, czy choćby spotkań prasowych. Jest to o tyle istotne, że w momencie, kiedy użytkownicy będą chcieli się zarejestrować/zalogować na spotkanie lub webinar będzie to pierwsza rzecz, jaką zobaczą.

Rejestracja użytkowników

To właśnie w trakcie rejestracji widoczna po raz pierwszy jest szata graficzna waszego wydarzenia, czy będzie to zwykły wykład czy też ważne spotkanie w firmie. Warto temu elementowi poświęcić chwilę. Całość jest bajecznie prosta i sprowadza się do wybrania logo oraz tła, jakie ma zostać użyte. Dodatkowo na platformie znajdziecie kilka obrazów, jakie możecie wykorzystać, jako swoje tło.

Poczekalnia

Ciekawym i świetnym w swojej prostocie jest poczekalnia. Poza oczywiście podstawowymi informacjami takimi jak czas rozpoczęcia prezentacji pełni on jeszcze wiele innych funkcji. Jest to nic innego jak swoisty „pierwszy slajd” każdej prezentacji, gdzie znaleźć się może między innymi tytuł danego spotkania, ale też lista osób prezentujących, agenda całego wydarzenia, czy nawet miejsce skąd będziecie mogli pobrać materiał przydatne w trakcie spotkania. Wszystko to w jednym miejscu, całkowicie zorganizowane.

Prowadzenie Webinaru

Jak już wcześniej wspomniałem, cały system opiera się na aplikacji webowej i nie inaczej jest z interfejsem do prowadzenia samych spotkań online. Przed rozpoczęciem webinaru prowadzący mają dostęp do dedykowanego panelu gdzie znalazło się kilka kolejnych interesujących funkcji. Jedną z ciekawszych jest możliwość przeprowadzania ankiet oraz testów. Te oczywiście należy przygotować wcześniej, natomiast możliwości ich wykorzystania są w zasadzie nieograniczone.

Mogą posłużyć do demonstracji jakiegoś zjawiska społecznego lub zwyczajnie zwiększyć interakcję pomiędzy prowadzącym a słuchaczami. Zaraz obok ankiet znalazły się też testy, które szczególnie mogą się przydać w trakcie prowadzenia lekcji online. Te przygotowuje się bardzo podobnie jak ankiety, ale przy każdym pytaniu znalazła się jeszcze jego wartość punktowa. O tym czy testy są dobre, czy też złe nie będziemy rozprawiać, jednak faktem jest, że jest to ciekawy sposób sprawdzenia wiedzy po przeprowadzonej lekcji.

Nie zabrakło oczywiście podstawowych funkcji jak współdzielenie ekranu czy przeprowadzanie prezentacji. Podobnie sprawa wygląda z klasycznym czatem tekstowym, jednak został on podzielony na dwie sekcje. Jedna z nich służy do komentowania i wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami, natomiast druga służy stricte do zadawania pytań. Te trafiają bezpośrednio do prowadzących, dzięki czemu nie „zgubią się” na czacie głównym i będą na bieżąco redagowane.

Wcześniej wspomniane udostępnianie plików przed rozpoczęciem lub już po zakończeniu spotkania funkcjonuje także w wersji ad-hoc. W każdej chwili będziecie mogli udostępnić nowy plik do pobrania. Natomiast jedną z najciekawszych funkcji jest możliwość automatycznego streamowania całego webinaru na takie serwisy jak YouTube czy Facebook. ClickMeeting oferuje, bowiem integrację z tymi serwisami i po załączeniu odpowiednich danych planowana transmisja rozpocznie się nawet w trzech różnych miejscach jednocześnie. Do tego na przykład YouTube może służyć, jako archiwum tego typu treści. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wystarczy całość skonfigurować raz, a po tym webinary będą mogły automatycznie być transmitowane, a nawet zapisywane.

Cena

Tego fragmentu nie mogło w tym wpisie zabraknąć, bez wątpienia jest jednym z aspektów w momencie wyboru programu do prowadzenia webinarów czy spotkań online. W wersji darmowej, która jest aktywna przez aż 30 dni od momentu założenia konta macie możliwość przeprowadzenia webinaru dla maksymalnie 25 osób. Jest to też ilość, jaką możecie zaprosić na spotkanie w przypadku wyboru najtańszego oferowanego pakietu. Cały system został zaprojektowany tak by skalować się do waszych potrzeb. Z oferty ClickMeeting mogą skorzystać zarówno małe zespoły, czy też klasy, ale również ogromne firmy przeprowadzające szkolenia. Wszystko za sprawą maksymalnej ilości osób, jaka może uczestniczyć w pojedynczym webinarze, dla ClickMeeting jest to okrągły tysiąc.

Na oficjalnej stronie gdzie znajdziecie nie tylko ceny, jakie są połączone z konkretną wielkością pokoi webinarowych znajdziecie też wszystkie dostępne w tej chwili funkcje, jakie oferuje właśnie ClickMeeting. Jeżeli jesteście tym zainteresowani to koniecznie zajrzyjcie w link poniżej.

Tym, o czym należy jeszcze powiedzieć są dwa pakiety. Jak już wcześniej wspomniałem te można podzielić pod względem maksymalnej ilości osób, ale są wyszczególnione plany pod względem tego, jakie są wasze potrzeby. Z głównych można wymienić w zasadzie dwa, pierwszy o nazwie „Live” oraz drugi „Automated”. Ich nazwy zdradzają już w zasadzie wszystko, plan Automated jest wzbogacony o funkcje pozwalające w wygodny sposób tworzyć webinary cykliczne, ale znalazło się tam całkiem sporo narzędzi, które po prostu ułatwiają pracę.

Wśród nich znaleźć można między innymi automatyczne publikowanie zapisów w serwisie YouTube, czy automatyczne wiadomości z przypomnieniami i podziękowaniami dla uczestników. W ofercie znajduje się także plan o nazwie „Enterprise”, obok niego nie jest podana cena, z oczywistych względów. Cały plan zostanie dopasowany bezpośrednio do potrzeb waszej firmy, jeżeli tylko takie będzie wasze życzenie.

Na koniec warto wspomnieć o pewnym dość ciekawym aspekcie. Jako, że ClickMeeting jest w pełni polską inicjatywą, jeżeli zaczniecie z niego korzystać możecie liczyć na w pełni wykwalifikowany polski dział supportu użytkownika. Jest to o tyle istotne, że próżno szukać tego typu usług u konkurencji, która stawia w pełni na język angielski.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez