elon musk twitter ceo

Nie chcesz stracić konta? Zapłać za Twitter Blue.

Twittera zalały zrzuty ekranu prezentujące konieczność samodzielnego wyłączenia tekstowej dwuetapowej weryfikacji. Funkcja przeszła tylko do osób płacących za Twitter Blue, zaś inni za pozostanie przy niej... mogą utracić konto.

Wiele osób na platformie pochwaliło się zrzutami ekranu prezentującymi prośbę o usunięcie dwuetapowej weryfikacji za pomocą wiadomości SMS.

Wybieg ten jest prawdopodobnie wybiegiem ograniczającym koszty funkcjonowania platformy.

Ci, którzy nie wykupią Twittera Blue/nie usuną dwuetapowej weryfikacji stracą dostęp do konta po 19 Marca.

Zapłać albo ukradną tobie konto

Niepokojące wieści raz jeszcze napływają z krainy niebieskiego ptaszka. Zgodnie z doniesieniami samych użytkowników, aplikacja przy logowaniu za pomocą aplikacji na smartfonie wyświetla nam komunikat. Zgodnie z jego treścią do 19 marca należy usunąć podwójną weryfikację za pomocą wiadomości SMS. W innym przypadku dostęp do konta stanie się niemożliwy. Naturalnie problem nie dotyczy użytkowników premium platformy: Ci mogą korzystać z funkcji nieprzerwanie.

Tę wiadomość można otrzymać logując się na Twittera za pomocą aplikacji na naszym telefonie. Wydźwięk wiadomości jest dosyć jednoznaczny: płać albo pogódź się z możliwością utraty konta.

Walka z botami czy tani wybieg po pieniądze?

Naturalnie, jak to w przypadku Twittera, prawdziwych intencji Muska można się tylko domyślać. Na pierwszy rzut oka rozwiązanie wydaje się być łatwym skokiem na pieniądze, zachęcając użytkowników do przejścia na płatną wersję kosztem ich słusznego oburzenia. Z drugiej strony rozwiązanie wydaje się być również atakiem na nieaktywne konta, których na samej platformie jest mnóstwo.

Istnieją inne sposoby na podwójne zabezpieczenie konta, lecz naturalnie są one mniej wygodne od wiadomości SMS.

Oczywiście, wyjaśnienie to ciężko będzie wybronić. Po pierwsze: ciężko oczekiwać, że nieaktywne konta, tudzież boty, faktycznie potrzebują wykorzystywać podwójną weryfikację. Naturą tych kont jest łatwy dostęp oraz ich mnogość, nie liczba zabezpieczeń. Zatem niestety wszystko wskazuje na to, że raz jeszcze Musk chcąc obciąć koszty prowadzenia swoich social-media skutecznie zniechęca do niej kolejnych użytkowników.

Źródło: Twitter

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!