Xiaomi stworzy swój pierwszy komputer osobisty!

Xiaomi jest jednym z producentów, który oferuje dobry sprzęt w przystępnych cenach. Firma ma w swoim asortymencie laptopy, o czym możecie nie wiedzieć. Będą oni jednak poszerzać swoje horyzonty – powstanie pierwszy komputer osobisty od Xiaomi!

Event Xiaomi miał odbyć się 1 grudnia, ale z powodu śmierci Jiang Zemina – byłego sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin – został on przełożony. Jednocześnie nie poznaliśmy dokładnej daty, kiedy ma odbyć się ten event. Wiemy jednak, że podczas niego miały zostać pokazane pierwsze komputery od Xiaomi!

Pierwszy komputer stacjonarny Xiaomi

Niektórzy mieli już okazję ujrzeć je wcześniej na własne oczy. A mowa konkretniej o 2 urządzeniach. Pierwszym z nich jest mini Xiaomi Mini PC. Na zdjęciach jest sama obudowa wraz z zasilaczem o mocy 100 W. Jest jednak wątpliwe, by komputer w takim stanie miał trafiać do klientów. Nie jest pewne jakie komponenty wejdą w zestaw.

Możemy jedynie wnioskować na podstawie zdjęć, co może znaleźć się w pudełkach, które finalnie trafią na sklepowe półki. Obudowa jest na tyle mała, że w przypadku kart graficznych mowa tutaj jedynie o modelach niskoprofilowych. Jednocześnie niewielkiej mocy zasilacz nie pozwoli na ogromne i megawydajne układy. Pamiętajcie jednak, że nie ma potwierdzonej specyfikacji, więc nic nie jest pewne.

W etui zobaczycie kartę informacyjną z infografiką na odwrocie. Przedstawia ona klawisz M + Windows. Czyżby kombinacja używana do minimalizacji okien miała ulec zmianie? A ten konkretny skrót otrzyma zupełnie nową funkcję na potrzeby tego komputera?

Na tyle obudowy zobaczycie wyłącznik fizyczny, jak i switch doskonale znany z klawiatur mechanicznych. Ciężko stwierdzić do czego miałby służyć, jednak na pewno będzie pełnić jakąś funkcję, skoro został tam umieszczony. Tym bardziej, że w jednym z opakowań znajduje się klawisz.

NUC – inspiracja firmą Apple?

Obudowa wygląda zupełnie jak Mac Mini, jednak jest to komputer typu NUC. Prawdopodobnie ma działać w oparciu o AMD Ryzen 7 6800H o TDP 45 W. Do tego ma dojść zintegrowany układ Radeon 680M RDNA2 iGPU. Całości dopełnia 16 GB pamięci RAM i 512 GB w postaci dysku SSD. Nie wiadomo jednak zbyt wiele o tym maluchu. Pewna jest cena, która ma wynosić 3999 CNY, czyli około 2 500 zł.

Xiaomi NUC

Xiaomi cieszy się popularnością w strefie smartfonów, smartbandów i nawet oczyszczaczy powietrza. Jakie Wy macie przemyślenia odnośnie powyższych informacji? Czy Xiaomi miałoby szansę zaistnieć w sferze desktopów? Może z czasem dowiemy się czegoś więcej na ich temat.

Źródło: GSMArena

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!