XOXO WiFi – doskonała propozycja dla każdego podróżnika!

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądały wyjazdy za granicę do obcego kraju bez znajomości języka? Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie, wszechobecny dostęp do internetu jest faktem, a tam znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. Obecnie poradzimy sobie nawet bez znajomości języka bo do dyspozycji mamy choćby smartfony z tłumaczem od Google, który oferuje funkcję rozmowy. Do…

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądały wyjazdy za granicę do obcego kraju bez znajomości języka? Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie, wszechobecny dostęp do internetu jest faktem, a tam znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. Obecnie poradzimy sobie nawet bez znajomości języka bo do dyspozycji mamy choćby smartfony z tłumaczem od Google, który oferuje funkcję rozmowy.

Do tego jednak potrzebujemy w miarę stabilnego połączenia internetowego. W Unii Europejskiej sprawa jest dużo prostsza, za sprawą ostatnich regulacji, które umożliwiają korzystanie z pakietu internetowego po stawkach operatora domowego. Sprawa może się delikatnie skomplikować w przypadku dalszych podróży do krajów bardziej egzotycznych, lub po prostu poza granicami UE.

Więcej o XOXO WiFi

Odpowiedzią na oszałamiające ceny zagranicznych operatorów oraz wątpliwe publiczne sieci WiFi jest Polska firma XOXO WiFi. W swojej ofercie posiadają właśnie routery mobilne, które bez problemów działają w ponad 130 krajach za ułamek ceny operatora. Ponadto w ofercie znajdziecie choćby przenośny tłumacz zdolny tłumaczyć w aż 72 językach.

Dzisiaj jednak omówimy sobie możliwości bezprzewodowego routera na przykładzie 5-cio dniowej wycieczki do Izraela. Do porównania z XOXO WiFi wykorzystamy dwóch polskich operatorów oraz jednego dostawcę globalnej sieci wirtualnej. Jako porównawczy pakiet przyjmijmy 1GB na dzień, czyli łącznie 5GB w ciągu całego wyjazdu.

W przypadku polskich operatorów taka wycieczka będzie bardzo kosztowna. W sieci Plus opłaty naliczane są za 50KB danych, których koszt wynosi 2.46zł/50KB. W Play jest trochę taniej za 100KB płacimy 4.30zł. Tak więc za 5GB w Plusie musimy zapłacić 251 904zł, natomiast w Play 220 160zł. Nie ma co ukrywać że jest to niebywale nieopłacalne.

Więcej o XOXO WiFi

W przypadku SimGlob, który może być bezpośrednim konkurentem dla XOXO WiFi jest już znacznie, znacznie taniej. Za pakiet 5GB wraz z wypożyczeniem routera z kartą SIM oraz kurierem wyjdzie nad 455zł. Identyczny pakiet na stronie XOXO WiFi kosztuje 240zł, czyli blisko o połowę mniej.

Mimo jednej z najtańszych ofert na rynku nie mamy tu do czynienia ze słabą jakością obsługi. Już po znalezieniu się na miejscu router, który otrzymujemy przed wyjazdem bez problemów łączy się z lokalną siecią i pozwala na korzystanie z internetu bez przeszkód. Warto tu wspomnieć, że akurat w naszym teście wylądowaliśmy na lotnisku znajdującym się na totalnej pustyni, 60km od większego miasta.

Oczywiście zasięg XOXO, jak i innych usług zależy tutaj tylko i wyłącznie od infrastruktury danego kraju. Dlatego jak narazie nie wszędzie można korzystać z tego typu usług tak wygodnie.

Więcej o XOXO WiFi

Na dużą uwagę zasługuje jeszcze jedna możliwość w przypadku jaką oferuje XOXO. Jeżeli tylko macie taką potrzebę, bądź planujecie wyprawę objazdową po jakimś kontynencie lub nawet po całym świecie również możecie wybrać taką opcję i wynająć router działający na całym globie.

Zatem jeżeli wybieracie się na wakacje, lub w inną daleką podróż i chcecie mieć pewny nielimitowany dostęp do internetu gdziekolwiek jesteście ta usługa jest właśnie dla was.

Źródła:

  1. Plus.pl
  2. Play.pl
  3. SimGlob
  4. XOXO Wifi
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez