Do
góry

Oficjalny sklep Amazonu w Polsce jeszcze w tym roku!

A przynajmniej to sugeruje raport GAzety Wyborczej. Wynika z niego, że Amazon prowadzi obecnie rozmowy z Pocztą Polska, która to miałaby być odpowiedzialna za dostarczanie paczek. 

Wielu z was zapewne już od lat czeka na pojawienie się oficjalnego sklepu Amazon, który obsługiwałby nasz rynek. Dostosowany do polskiego konsumenta z odpowiednio przeskalowany cenami jak i promocjami. Wiele wskazuje na to, że to marzenie może się w końcu spełnić. Zgodnie z raportem GW prowadzone są obecnie rozmowy pomiędzy Amerykańskim gigantem a Pocztą Polską. 

➡ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Poczta miałaby być głównym pośrednikiem pomiędzy Amazonem na jego klientami w naszym kraju, czyli po prosu wami. Nie wyklucza to oczywiście takich opcji dostawy jak na przykład Paczkomaty, które wciąż zyskują na popularności. 

Jak na razie, żadna ze stron nie zajęła oficjalnego stanowiska. Skąd więc te informacje? Gazeta Wyborcza powołuje się na relacje osób po obu stronach, które zajmują się tym tematem na co dzień. Z oczywistych względów pozostają oni jednak anonimowi. Co więcej raport sugeruje, że już w kwietniu tego roku mamy poznać pełen obraz sytuacji wraz z dokładnymi datami 

Warto tutaj dodać, że to nie pierwsze takie podejście Amazona do rozpoczęcia sprzedaży na terenie Polski w takiej formie. Sam Amazon w Polsce działa od lat jednak bez dedykowanego sklepu, jest to bowiem sklep niemiecki tłumaczony na język polski. W związku z tym obowiązują oczywiście ceny w euro, a i promocje mogą być niekiedy mniej atrakcyjne. Nie znaczy to, że na niemieckim Amazonie nie można upolować czegoś taniej niż w polskich sklepach. Takie stwierdzenie byłoby oczywiście kłamstwem. 

➡ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Jednak wiele osób, a w tym my wciąż czekamy na “polski” serwis Amazon dopasowany bezpośrednio pod nasz kraj. Tak by całość od początku do końca była łatwa prosta i przyjemna. Jeżeli plotki okażą się prawdą, nowy serwis Amazonu może okazać się prawdziwym rajem dla łowców okazji. 

Jednocześnie wkroczenie Amazonu w pełni na polski rynek może mieć spory wpływ na już ugruntowaną w umysłach polaków pozycję Allegro jako głównego sklepu internetowego gdzie można znaleźć wszystko. Jednak aby tak się stało Amazon będzie musiał przyjąć bardzo agresywną politykę cenową, by przyciągnąć do siebie nowych klientów, którzy jak dotąd nie mieli styczności z tym sklepem. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!