To idealny składany smartfon, którego nigdy nie kupisz

To idealny składany smartfon, którego nigdy nie kupisz

Smartfony stały się małymi komputerami z którymi możecie zrobić co tylko chcecie. Jednak często możliwość ciągłego połączenia ze światem sprawia, że ciężko się od nich oderwać. Ten minimalistyczny składany telefon ma być rozwiązaniem tego problemu.

Andrea Mangone stworzyła minimalistycznego składanego smartfona, który nie będzie Was rozpraszał.

Ten telefon ma różne tryby, które zmienią dostęp do funkcji i aplikacji.

Może pełnić również funkcję zwykłego zegarka nocnego do Waszej sypialni.

Reklama

Smartfony są nieodłączną częścią Waszego życia. Macie go zawsze przy sobie, aby mieć połączenie ze światem poprzez Internet w każdej minucie. Niestety to rozwiązanie jest tak samo rewolucyjne jak zgubne dla społeczeństwa.

Binge watching czy infinite scroll to zjawiska, które są zmorą współczesnych czasów. Godziny spędzone przed ekranem na oglądaniu odcinków serialu jeden za drugim, bądź spędzanie całych dni na przeglądaniu Internetu bez kresu.

O ile powstały aplikacje, które śledzą czy nawet ograniczają czas przeznaczony na używanie telefonu, tak nie jest to idealne rozwiązanie. Często wiele osób, pomimo ustalonych ram czasowych, nie jest w stanie się ich trzymać i nagminnie łamie samodzielnie wyznaczone granice.

Smartfon inny niż wszystkie

źródło Andrea Mangone

A co jeśli to sam smartfon i jego sposób budowy mogą być rozwiązaniem problemu? Minimalistyczny telefon odmieni Wasze życie, a jest nim 0|1 Phone. Mały składany smartfon o prostym wyglądzie nie zaleje Was toną informacji i nadal będzie praktyczny.

O ile istnieją już telefony, które oferują jedynie minimum jak The Light Phone, to nie są one nastawione na Wasze realistyczne potrzeby. Detoks jest potrzebny, ale praca i obowiązki często wymagają więcej niż otrzymujecie od takiego urządzenia.

Wewnątrz tego modelu macie do dyspozycji wyświetlacz 1080 × 2640 pikseli, na którym spokojnie możecie opalić ulubione gry, czy odwiedzić Facebooka, Instagrama albo TikToka. To gdzie ten detoks spytacie.

źródło Andrea Mangone

Po złożeniu składaka, przed Waszymi oczami będzie ekran e-ink, który odetnie Was od rozpraszaczy. Ze względu chociażby na biało-czarną kolorystykę, która nie stymuluje aż tak bardzo jak ten kolorowy. Możecie za jego pomocą sprawdzić godzinę, odtworzyć muzykę, wejść w kalendarz czy inne podstawowe aplikacje.

Jest jeszcze trzeci tryb działania, między innym jako zegar nocny. Wejdziecie w niego zamykając urządzenie i stawiając je na zawiasie. Inteligentny zegar pozwoli wtedy jedynie na wyświetlanie godziny, odbieranie połączeń czy przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach.

źródło grafiki Andrea Mangone

Minimalizm widać już gdy weźmiecie 0|1 Phone do ręki. Aluminiowy korpus pokryty jest biopolimerową powłoką, a na plecach znajduje się gumowa wegańska skóra. Wykorzystanie takich materiałów nadaje ciepłego wyglądu, a materiał z tyłu pozwala na pewny chwyt w dłoni.

Delikatnym akcentem jest kolorowa plecionka imitującą metkę, po pociągnięciu której, ujrzycie tackę na kartę SIM. Na pleckach są 2 aparaty umieszczone na delikatnie wysuniętej wyspie centralnie na środku.

źródło grafiki Andrea Mangone

Taki telefon mógłby się sprawdzić, ze względu na tryby zależne od pozycji. Złożony, odłożony na bok 0|1 Phone nie będzie co chwilę wibrował, ani wyświetlał powiadomień, które spędzając Wam często sen z powiek. 

Niestety muszę Was rozczarować, bo ten telefon nie istnieje… jeszcze. Na razie stworzono koncepcję pomysłu, a jego twórcą jest Andrea Mangone. Może z upływem czasu dojdzie do jego produkcji, ale nie jest to jeszcze przesądzone.

A czy Wy macie już dość natłoku informacji? I czy bylibyście chętni, aby korzystać z takiego minimalistycznego smartfona? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: Andrea Mangone
Źródło miniaturki: Andrea Mangone

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!