Aktualizacja Wear OS 3.0 tylko dla wybranych

Aktualizacja Wear OS 3.0 tylko dla wybranych

Aktualizacja Wear OS 3.0 była wygląda przez wielu użytkowników smartwatchy. Jednakże dostępna będzie ona tylko dla wybranych modeli.

Aktualizacja Wear OS 3.0

Reklama

Google obiecywało wieloletnie wsparcie, ale nie do końca mu to wyszło…  W związku z tym nowe oprogramowanie będzie dystrybuowane na wybrane smartwatche, które będą dostępne od drugiej połowy 2022 roku. Z modeli, które będą mogły zostać uaktualnione do wersji 3.0 Google wymienia Mobvoi TicWatch Pro 3 oraz TicWatch E3. Nadchodzące Smartwatche Fossil także wymieniono w tym zestawieniu, ale fabrycznie będą działać na wersji 2.0

Aktualizacja jest również kłopotliwa, ponieważ przed instalacją smartwatche muszą zostać zresetowane do ustawień fabrycznych. Doprowadzi to do sytuacji, że pewne dane zostaną utracone. Użytkownicy mogą również odrzucić aktualizację, ale Google obiecuje, że wszystkie zegarki Wear OS będą dostarczane z aktualizacjami zabezpieczeń przez dwa lata od ich premiery. Jednakże możliwość zaktualizowania dostaną dopiero w 2022 roku. 

Jak argumentuje to rozwiązanie producent? Chodzi przede wszystkim o procesory i ich moc obliczeniową, albowiem wersja 3.0 ma dużo większe wymagania, niż poprzednia wersja. To oznacza, że może na tym cierpieć praca akumulatora urządzeń, więc częstsze ładowanie będzie obowiązkowe.

Reklama

Jakie zmiany nas czekają?

Interfejs przejdzie spore zmiany. Przykładowo Aplikacja Sklep Play na samym zegarku będzie przerobiona, aby łatwiej obsługiwać ją z pomocą okrągłego ekranu. Dodatkowo elementy są wyświetlane na karcie w kształcie pigułki, dzięki czemu lista aplikacji jest bardziej zwarta, a szary kolor kart ułatwia czytanie tekstu. Zmieniono również przycisk wyszukiwania.

Do tego czekają nas spore zmiany w kwestii instalowania aplikacji. Proces zostanie ułatwiony i będzie można w szybszy sposób zainstalować nowe apki na smartwatchu. Będzie to można zrobić bezpośrednio z tarczy zegarka, akceptując tylko na smartfonie decyzje o instalacji. 

Plan aktualizacji Google jasno pokazuje, że dla klientów, którzy obecnie chcą kupić smartwatch z Wear OS, lepszym rozwiązaniem będzie poczekanie kilku miesięcy i zakup nowego modelu z Wear OS 3.0. 

Załapiecie się na nową aktualizację?

Źródła: GSMArena, NetebookCheck, 9to5Google

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!