Firma Noctiluca podpisała umowę z największym producentem elektroniki użytkowej w USA, a dokładniej w Kalifornii.
Jej prace opierają się na emiterach, czyli związkach chemicznych, które wykorzystuje się do tworzenia ekranów OLED.
Podjętych zostało wiele umów z różnymi firmami i współprac z partnerami biznesowymi po zakończeniu kilku milionowej inwestycji.
Obrany cel firmy
Noctiluca to spółka technologiczna, która jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (rynek NewConnect). Jej zadaniem jest rozwijanie autorskich emiterów nowej generacji. Czym one są? To związki chemiczne, które stanowią jedną z wielu warstw w wyświetlaczach OLED, a ta jest niezbędna do ich funkcjonowania.
Firma pracuje nad takim rodzajem emiterów, które będzie można wykorzystać w budowie prawie każdego rodzaju urządzeń. Mowa tutaj konkretnie o telewizorach, laptopach, smartfonach, urządzeniach typu wearables. Oczywiście ich związki chemiczne mogą zostać umieszczone w wyświetlaczach standardowych, składanych, czy nawet zwijanych lub transparentnych.
Firma podpisała umowę z największym producentem elektroniki użytkowej w USA, a dokładniej w Kalifornii. Jej specjalizacja to również oprogramowania i usługi online. Najczęściej używa dotykowych ekranów OLED w swoich urządzeniach, zatem nie mogło dojść do lepszej współpracy niż z Noctiluca.
Umowa z firmą z USA
Typ podpisanej umowy to Evaluation License Agreement, która jest odpowiednikiem Material Transfer Agreement. Co oznacza, że mogą zostać przesyłane materiały pomiędzy tymi dwiema firmami.
Dzięki czemu emitery mogą trafić do docelowej firmy i mogą odbywać się rozmowy biznesowe, tak aby wspólnie stworzyć oczekiwany produkt. Prace mają się skupić nad rozwojem technologii związanej z materiałami TADF (Thermally Activated Delayed Fluorescence) i Hiperfluorescencyjnymi (czy dokładniej emitery trzeciej i czwartej generacji). Materiały będą później testowane w tajwańskim laboratorium partnera.
„Dzisiejsze wejście we współpracę to efekt niemal dwuletniego procesu budowy zaufania i pozycjonowania się jako pionier wśród globalnych dostawców nowoczesnych materiałów OLED”. (…)
„Współpraca z największym producentem elektroniki użytkowej na świecie to nie lada wyzwanie. Z racji tego, że nasz Partner nie jest producentem wyświetlaczy, dla nas oznacza to współpracę nie tylko z nim, ale także w przyszłości z jego podwykonawcami i dostawcami. Wejście w ten etap pokazuje, że Partner rozpoznaje zarówno naszą gotowość technologiczną, jak też organizacyjną do podjęcia wspólnych kroków rozwojowych”
Droga przez proces i partnerzy
Podjęcie się takiej współpracy nie byłoby możliwe bez udziału osób odpowiedzialnych za kilkuletnie badania, produkcję, rozwój całego biznesu i co najważniejsze ochronę patentu. Odpowiednie wyposażenie w postaci laboratoriów przystosowanych do produkcji związków chemicznych i finansowanie badań były równie ważne jak sam łańcuch produkcyjny.
W czwartym kwartale 2022 roku Spółka zamknęła z nadsubskrypcją, rundę inwestycyjną o wartości 6,7 mln zł skierowaną do inwestorów profesjonalnych i to w niecałe trzy tygodnie. Od momentu zamknięcia tej rundy Spółka pozyskała kolejnych kluczowych partnerów biznesowych, tym razem z USA i Azji.
Noctiluca została wpisana na listę oficjalnych dostawców amerykańskiego konglomeratu technologicznego. Ten z kolei jest właścicielem wiodącego serwisu społecznościowego i czołowego producenta gogli VR/AR.
Podjęto się zawarcia umowy JDP (Joint Development Project) z tajwańskim producentem oświetlenia OLED. Ale ta nie był jedyna, podpisano umowę typu MTA z Juhua zajmującą się uprzemysłowieniem drukowanych technologii OLED, spółką zależną od TCL Technology oraz od Tianma Microelectronics.
Noctiluca rozpoczęła także proces akceptacji jako oficjalnego dostawcy z największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych z Chin i zawarła umowę na prace badawczo-rozwojowe dla Inkbit, podmiotem będącym spin-offem słynnego Massachusetts Institute of Technology.
„Noctiluca od debiutu nie przestaje zaskakiwać. Wchodząc nieco ponad rok temu na Giełdę niewielu przewidywało, że Spółka może zostać partnerem gigantów, którzy wyrażają zainteresowanie produktami technologicznymi z Polski. Rozpoczęcie tylu projektów w tak krótkim czasie od pozyskania kapitału potwierdza wysokie zainteresowanie Spółką i potencjał jaki niosą jej rozwiązania. Ponadto cieszę się, że udało się nam zbudować tak stabilny akcjonariat, każdej Spółce życzę tak zaangażowanych inwestorów”
Źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz