pakomaty 7box

Paczkomaty, automaty paczkowe, a teraz jeszcze pakomaty. Kiedy „wyjdą” na ulice?

Wszystko wskazuje na to, że Paczkomaty i automaty paczkowe będą miały nowych kolegów – pakomaty od firmy 7box, za którymi stoją właściciele „Siódemki”. Czym będą się wyróżniały i kiedy pierwsze maszyny staną w polskich miastach?

Awatar Kamil Malczyk

Przez ostatnie lata forma dostaw kurierskich zmieniła się nie do poznania, co zawdzięczamy ogromnemu sukcesowi Paczkomatów od InPostu.

W pewnym momencie żółtą firmą kurierską zainspirowały się inne duże marki, takie jak DPD, Orlen, czy Allegro, które zaczęły stawiać automaty paczkowe.

Teraz do „wyścigu” o klientów dołączy również firma 7box, która zacznie stawiać pakomaty na ulicach polskich miast. Ich maszyny będą dostępne w zasadzie dla wszystkich – od firm kurierskich, przez sklepy, aż po klientów indywidualnych.

„Świat kurierów” już nigdy nie będzie taki sam

Kraków, wrzesień 2009 roku. To właśnie wtedy w stolicy Małopolski stanął pierwszy Paczkomat od InPostu, który – jak się później okazało – zapoczątkował nową erę kurierską. Po niespełna 15 latach od tego dnia „żółta” firma może pochwalić się ogromnymi sukcesami, w tym postawieniem blisko 22 tysięcy Paczkomatów w Polsce!

paczkomat inpost

Kiedy InPost prowadził ekspansję za granicą (i postawił kolejne kilka tysięcy urządzeń), inni postanowili dołączyć do tego „biznesu”. Swoje automaty paczkowe mają już inne firmy kurierske (np. DPD, DHL i Pocztex), stacje benzynowe (Orlen), czy popularna platforma e-commerce – Allegro. To koniec? Wygląda na to, że raczej nie!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wszyscy łączą siły, aby wyprzedzić InPost

Zjednoczyć się, aby funkcjonować lepiej? Powstał projekt który ma na celu współdzielenie miejsca w automatach paczkowych różnych firm kurierskich. Czy tak licznej grupie uda się wyprzedzić InPost?

Czytaj artykuł

Pakomaty od 7box dla… wszystkich?

Jak się okazuje, pomimo obecności na rynku Paczkomatów i automatów paczkowych, pewna grupa ludzi i tak znalazła miejsce dla siebie. Mowa tutaj o firmie 7box, która już niedługo zamierza wprowadzić „pakomaty” na ulice największych polskich miast. Kto za to odpowiada i czym ma wyróżniać się ta konkretna inicjatywa?

pakomaty 7box - Włodzimierz Stańczak
Włodzimierz Stańczak (źródło: Puls Biznesu)

Za 7box stoi Włodzimierz Stańczak, twórca „Siódemki” – popularnej firmy kurierskiej, która w 2014 roku została „wchłonięta” przez DPD. Jak możemy wyczytać ze strony internetowej firmy, pierwsze pakomaty mają stanąć w dużych miastach już 7 lipca – później przyjdzie pora na mniejsze miejscowości, a docelowo również zagranicę.

Czym działalność firmy ma wyróżniać się na tle prężnie działającej konkurencji? Jak mówi właściciel w rozmowie z Pulsem Biznesu: „7box.eu to nowoczesna sieć pakomatów otwarta dla wszystkich operatorów kurierskich i wszystkich uczestników rynku zarówno nadawców, jak też odbiorców wszelkich towarów”.

Jak oceniacie inicjatywę Włodzimierza Stańczaka, właściciela firmy 7box? Czy według Was taki pomysł na biznes ma szansę wypalić w 2024 roku?

ŹRÓDŁO: Puls Biznesu

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.