Samochód od Xiaomi zaskoczy wszystkich?!

Firma ta nie boi się nowych wyzwań. Lubią zaskakiwać nowymi projektami, a ostatnim z nich była hulajnoga elektryczna. Tym razem wypadło na elektryczny samochód Xiaomi. 

Firma ta nie boi się nowych wyzwań. Lubią zaskakiwać nowymi projektami, a ostatnim z nich była hulajnoga elektryczna. Tym razem wypadło na elektryczny samochód Xiaomi. 

Na papierze cały ten projekt wygląda znakomicie, bowiem samochód Xiaomi ma być produkowany w 300 tysiącach egzemplarzy rocznie. Cały zakład powstanie w dwóch fazach, czego wynikiem będzie wybudowanie głównej siedziby, fabryki oraz biura sprzedaży i badań w Pekinie. 

Działania w ciągu najbliższych 10 lat

samochód Xiaomi

Jak poinformowała agencja rozwoju gospodarczego Beijing E-Town, zakład ma osiągnąć masową produkcję w 2024 roku. Jednocześnie jest to cel postawiony przez dyrektora generalnego Xiaomi, Lei Jun, w październiku. 

Z informacji udostępnionych przez Xiaomi w marcu, mogliśmy dowiedzieć się, że firma zobowiązała się do zainwestowania blisko 10 miliardów dolarów w nowy dział samochodów, w ciągu najbliższych 10 lat.

Aby przygotować sobie kanały do sprzedaży samochodów elektrycznych w przyszłości, firma Xiaomi nakłada obecnie duży nacisk na otwieranie kolejnych sklepów w Chinach. Ma to doprowadzić do przyśpieszenia wzrostu sprzedaży ich produktów w kraju.

Konkurencja w Chinach i na świecie

Początkowo Xiaomi ma skupiać się jedynie na rodzimym rynku i konkurować z innymi chińskimi firmami. Pierwszymi rywalami do pokonania będą firmy „Nio”, „Xpeng” czy „BYD”. 

samochód Xiaomi

W oparciu o uzyskany przez nich sukces na rynku elektronicznym, ich ambicje nie kończą się jednak na chińskim rynku. W przyszłości mają oni zamiar konkurować z Teslą Elona Muska, jak równy z równym, wypuszczając swoje samochody na rynki w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jak również wiadomo, obecnie nad swoimi samochodami pracują między innymi amerykański Apple, a także dwie chińskie firmy – Huawei oraz Oppo.

Zmiany na chińskim rynku

W ciągu ostatnich kilku lat rynek ten uzyskał bardzo duże wsparcie ze strony rządu. To doprowadziło do powstania kolejnych dobrze prosperujących firm. Pomimo tego, że owe wsparcie zostało ograniczone, nadal możemy obserwować utrzymujący się rozwój. 

samochód Xiaomi

Według prognozy firmy badawczej Canalys, w 2021 roku w Chinach zostanie sprzedanych 1,9 miliona pojazdów elektrycznych. Dla porównania, w 2020 roku sprzedano tam blisko 1,37 miliona sztuk, co oznaczałoby tegoroczny wzrost o blisko 500 tysięcy egzemplarzy!

Źródło: Reuters

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Kacper_19
    Kacper_19

    Ładnie wyglada ten model samochodu Mi. Czekam aż będą konkurować z tesla pod względem technicznym, bo wizualnie już dobrze się to prezentuje.

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez